Νέα

Alpine Universität Τζιροπούλου, Μανωλίδου κ.ά.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα trikardos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 51
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
31
Πόντοι
166
Aνοίγω αυτό το θέμα γιατί με έχει απασχολήσει εδώ και αρκετό καιρό.

Παραθέτω μερικα σχόλια από άλλα σάιτ. έτσι για να κάνουμε κουβέντα.

Τελικά η λαμογία δεν έχει όρια στη χώρα μας.

Θα ήθελα να μου πείτε που βρίσκεται αυτό το περίφημο πανεπιστήμιο ALPINE της Ελβετίας.Εγώ δεν μπόρεσα να το εντοπίσω πουθενά. Φως Φανάρι πολλοί έχουν πτυχία Μαϊμού. Όπως  ο Σημαιοφόρος Θεολόγος  από το ALPINE κι αυτός και αυτό που μου κάνει εντύπωση μέχρι και η Άννα Ευσταθίου Τζιροπούλου με τίτλο από το ALPINE. Έχει γίνει της μόδας. Το μόνο που υπάρχει στην Ελλάδα είναι το ALPINE COLLEGE για τουριστικά επαγγέλματα.Πιθανόν κάποιος έξυπνος να κάνει την κομπίνα και με χρήματα να βγάζει πτυχία Μαϊμού για το ανύπαρκτο Ελεύθερο Πανεπιστήμιο ..Ο Εμμανουήλ Κορκιδάκης καθηγητής βιοηθικής του  ALPINE.Κάποιος Χρήστος Παϊζης και αυτός καθηγητής του περίφημου ALPINE.H κυρία Μανωλίδου σύζυγος του Άδωνι Γεωργιάδη και αυτή καθηγήτρια του ALPINE.Φαίνεται ότι από τον σύλλογο ΑΛΣ  του Γεωργιάδη ξεφυτρώνουν ΠΤΥΧΙΑ ΜΑΙΜΟΥ. Άλλωστε είναι γνωστό ότι πάνω από 20. 000 άτομα με διπλώματα Μαϊμού εργάζονται στο Δημόσιο. Μέχρι γιατροί .

Ευχαριστώ και εύχομαι να μου απαντήσετε. Εγώ  όσα στοιχεία έχω και ονόματα θα τα βγάλω στον αέρα. Έχουμε γίνει ρεζίλι διεθνώς με τα γεγονότα της Ελλάδος και με την απόλυτη διαφθορά που επικρατεί.. Η μη διαμαρτυρία του Πανεπιστημιακού κόσμου θεωρείται ενοχή και προσβάλλονται οι γνήσιοι καθηγητές.

Η Υπόθεση Χρειάζεται Εισαγγελέα


 

Sibelius

Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2009
Μηνύματα
384
Like
0
Πόντοι
1
OP
OP
T

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
31
Πόντοι
166
Οντος ειναι Ελληνικό ΙΕΚ στην Γλυφαδα, άρα δεν ειναι στην Ζυρίχη και δεν δείνει μεταπτυχιακούς τίτλους :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Φυσικά ουτε λογος για σπουδές ιστοριας και παπαρίες, ΙΕΚ τουριστικών επαγγελματων ειναι
Ειναι λαμόγια ρεεεεεεεεεεεεε που μας ταιζουν μαιμουδιές
 
OP
OP
T

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
31
Πόντοι
166

Ελένη Γερασιμίδου: "Αμφιβάλω αν η Μανωλίδου έχει όσα πτυχία λέει "


H Eλένη Γερασιμίδου έδωσε μια συνέντευξη στην Πρωινή Μελέτη και έκανε μια καινούρια επίθεση στην Ευγενία Μανωλίδου...

Όπως είπε αμφισβητεί ότι η κυρία Μανωλίδου έχει όλα αυτά τα πτυχία που υποστηρίζει ...Την αποκάλεσε ρετρό και αντιπαθητική και υποστήριξε ότι δεν είναι πρότυπο γυναίκας...Είπε μάλιστα πως αν δεν της αρέσουν όλα αυτά που λέει, να της κάνει μήνυση...

 
OP
OP
T

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
31
Πόντοι
166
Το βιογραφικό της κ.Μανωλίδου το αναφέρει σαφέστατα


In 2005, she completed post – graduate studies (major History of Civilization) at the Alpine Universität, Zürich.

Ποιό ειναι αυτό το πανεπιστήμιο οεοοοοοοοοοοοοο :think: :think: :think:
 
OP
OP
T

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
31
Πόντοι
166
ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΕΣΒΕΙΑ ΤΗΣ ΕΛΒΕΤΙΑΣ

ΓΙΑ ΤΟ ALPINE ΠΟΥ ΣΤΑΛΘΗΚΕ ΕΠΙΣΤΟΛΗ

Ημερομηνία: Δευτέρα, 22 Σεπτέμβριος 2008, 11:54

Réf. 663.1-FBE

Dear Sir,

Referring to your request of July 24 , 2008, concerning the status and the activities of above-mentioned college, I informed the competent authority in Switzerland and received the following answer:

Quote: ” The mentioned institution is neither recognized by the Swiss state nor accredited by the Swiss University conference. The diplomas of these private universities have no academic value and are not recognized by any of the Swiss universities. About the professional recognition of a diploma, that leads to a non regulated profession, it is the employer who decides. He judges, whether the professional knowledge is sufficient for the desired position.”Unquote.

Hoping, this information will prove useful, I remain

Yours sincerely

Beatrice Freiburghaus

Ambassade de Suisse

Iassiou 2, 115 21 Athènes
Tél. : +30 210 7230 364/5/6, 210 72 99 474
Fax : +30 210 7249 209
 

LEON13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2010
Μηνύματα
17.450
Κριτικές
2
Like
44
Πόντοι
166
Εχει για ανδρα, τον τσουτσουκο, ΠΡΟΣΟΧΗ !!! :2funny: :2funny: :2funny:
 

Επισκέπτης
Το βιογραφικό της κ.Μανωλίδου το αναφέρει σαφέστατα


In 2005, she completed post – graduate studies (major History of Civilization) at the Alpine Universität, Zürich.

Ποιό ειναι αυτό το πανεπιστήμιο οεοοοοοοοοοοοοο :think: :think: :think:

εντάξει γνωστή απατεώνισα η Μπουμπούκα! :2on1:
 

o palios

Μέλος
Εγγρ.
18 Οκτ 2007
Μηνύματα
956
Like
2
Πόντοι
6
κανενα κωλοκαναλο θα ασχοληθει με το θεμα?
 

bestman69

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2009
Μηνύματα
2.714
Like
10
Πόντοι
16
URL]]
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
τι alpine ρε..κανα απορρυπαντικο θα ειναι..

η συγκεκριμενη σπουδασε αρπαιν...ειχε βρει τον ματσογερο και τον ξεζουμισε
 
OP
OP
T

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
31
Πόντοι
166
Εγώ ξέρω τις γίδες ράτσας αλπίν

Πιθανός ως γίδα η Μπουμπούκα εννοεί οτι ειναι ράτσας αλπίν
 

Συνημμένα

  • Alpine goat αλπίνα κατσίκα.jpg
    Alpine goat αλπίνα κατσίκα.jpg
    264 KB · Εμφανίσεις: 18

petercanali

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2010
Μηνύματα
148
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
11
Καλώς το ανέδειξες αυτό το άρθρο για πλαστούς τίτλους σπουδών. Μόλις το διάβασα και φρίκιασα στην κυριολεξία. Έχω διδακτορικό σε ένα από το 5 καλύτερα παγκοσμίως πανεπιστήμια και έφτυσα αίμα για να το τελειώσω, και όταν βλέπω τέτοιες απάτες, με απατεώνες/ισσες που δεν ίδρωσε ποτέ το κωλαράκι τους, παίρνω στροφές. Όλο το σύστημα είναι διεφθαρμένο και διαμορφωμένο έτσι ώστε να προστατεύει και να αναδεικνύει τα λαμόγια. Διδάκτωρ και η Μανωλίδου... σε τί, στην τρομπέτα? Τα κανάλια, οι θεσμοί και η πολιτεία χεσμένο το έχουν και το 'ντοκτορά' της Μανωλίδου, και το δικό μου... δεν τ'αγγίζουν αυτά.   
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom