Νέα

ΣΜΝ & Σεξουαλική Υγεία στην Κύπρο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα mounnodoulos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 116
  • Εμφανίσεις 21K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.702
Κριτικές
15
Like
11.324
Πόντοι
3.846
Ναι, ναι, "περασμένα ξεχασμένα" είμαστε όλοι τώρα, κατάλαβα.
Δεν έχω κολλήσει προς το παρόν.
Εσύ πόσα μάζεψες και ποιο προτείνεις?
Δεν κατάλαβα.
Τι μάζεψα και προτείνω;
 

aunanisths

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2023
Μηνύματα
368
Like
854
Πόντοι
81
Δεν κατάλαβα.
Τι μάζεψα και προτείνω;
Εδώ μιλάει για ΣΜΝ το θέμα.
Αν ξέρεις κιολας τι σημαίνει.
Σου είπα, δεν ξέρω, δεν έχω κολλήσει ποτέ.
Εσύ που λες ότι ξέρεις, ποιο έχεις να μου προτείνεις?
Ποιο είναι το αγαπημένο σου?
 

SheFucker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2018
Μηνύματα
2.401
Κριτικές
10
Like
2.635
Πόντοι
746
Σου είπα, δεν ξέρω, δεν έχω κολλήσει ποτέ.
Εσύ που λες ότι ξέρεις, ποιο έχεις να μου προτείνεις?
Ποιο είναι το αγαπημένο σου?
Ενδιαφέρον θέμα...
Σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα = ΣΜΝ
Νομίζω, ότι το θέμα του εμβολιασμού έχει μικρή σχέση με αυτό. Διότι έχει ήδη αποδειχθεί, ότι το εμβόλιο μεταδίδεται μέσω του σάλιου και του σπέρματος.
Οπότε αρκεί να κοιτάξεις τη λίστα με τις παρτίδες που πήγαν σε ποια χώρα και κάπου υπάρχει υψηλή συχνότητα θανατηφόρης δράσης και κάπου αλλού χαμηλή. Άλλωστε, κάπου χρησιμοποιήθηκε και εικονικό φάρμακο !!!
Στον φιλικό μου κύκλο υπάρχει μεγάλο ποσοστό εμβολιασμένων με προβλήματα υγείας και αρκετοί έχουν πεθάνει. Είναι γεγονός ότι ο καθένας μας είναι ξεχωριστός και μοναδικός και όχι μόνο όσον αφορά το ανοσοποιητικό του σύστημα αλλά και την προσωπικότητα. Προσθέστε σε αυτό και τη μεταβλητότητα από παρτίδα σε παρτίδα και έχετε ένα αποτέλεσμα 50-50!!!
 

aunanisths

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2023
Μηνύματα
368
Like
854
Πόντοι
81
Ενδιαφέρον θέμα...
Σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα = ΣΜΝ
Νομίζω, ότι το θέμα του εμβολιασμού έχει μικρή σχέση με αυτό. Διότι έχει ήδη αποδειχθεί, ότι το εμβόλιο μεταδίδεται μέσω του σάλιου και του σπέρματος.
Οπότε αρκεί να κοιτάξεις τη λίστα με τις παρτίδες που πήγαν σε ποια χώρα και κάπου υπάρχει υψηλή συχνότητα θανατηφόρης δράσης και κάπου αλλού χαμηλή. Άλλωστε, κάπου χρησιμοποιήθηκε και εικονικό φάρμακο !!!
Στον φιλικό μου κύκλο υπάρχει μεγάλο ποσοστό εμβολιασμένων με προβλήματα υγείας και αρκετοί έχουν πεθάνει. Είναι γεγονός ότι ο καθένας μας είναι ξεχωριστός και μοναδικός και όχι μόνο όσον αφορά το ανοσοποιητικό του σύστημα αλλά και την προσωπικότητα. Προσθέστε σε αυτό και τη μεταβλητότητα από παρτίδα σε παρτίδα και έχετε ένα αποτέλεσμα 50-50!!!
Ναι, κι εμένα 2-3 γνωστοί που το υποστήριζαν μας έχουν εγκαταλείψει φέτος.
Πιο πολύ όμως με ενοχλεί το γεγονός πως ο ίδιος κόσμος που πριν από 2 χρόνια μου έλεγε "καλό ψόφο" όταν τους είπα όχι, φέτος μου λέει πως όλα είναι kumbaya κι έλα στις γιορτές να τραγουδήσουμε γύρω απ'τη φωτιά με μια κιθάρα, σαν να μην τρέχει τίποτα.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.702
Κριτικές
15
Like
11.324
Πόντοι
3.846
Σου είπα, δεν ξέρω, δεν έχω κολλήσει ποτέ.
Εσύ που λες ότι ξέρεις, ποιο έχεις να μου προτείνεις?
Ποιο είναι το αγαπημένο σου?
Χρειάζεται να έχω κολλήσει ΣΜΝ για να ξέρω τι είναι;
Την παλεύεις;
 

Χύσε μέσα

Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2023
Μηνύματα
285
Like
321
Πόντοι
21
Τα ΣΜΝ στη Κύπρο είναι διαφορετικά από τον υπόλοιπο κόσμο; :confused:
Εχτές κατάλαβα ότι στον υπολογιστή της δουλειάς, έπρεπε να πατάω δύο φορές Cntrl + Shift για να αλλάζει η γλώσσα από τα αγγλικά στα ελληνικά, και τελικά τι ήταν...
είχαν βάλει σαν τρίτη γλώσσα Ελληνικά Κύπρου :confused:
 

aunanisths

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2023
Μηνύματα
368
Like
854
Πόντοι
81
Χρειάζεται να έχω κολλήσει ΣΜΝ για να ξέρω τι είναι;
Την παλεύεις;
Που θες να ξέρω, σου'πα, δεν έχω δοκιμάσει κι εσύ το πήρες πατριωτικά να μου κάνεις κήρυγμα τι είναι τα STD. Υπέθεσα πως ξέρεις από πρώτο χέρι.
 

SheFucker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2018
Μηνύματα
2.401
Κριτικές
10
Like
2.635
Πόντοι
746
Τα ΣΜΝ στη Κύπρο είναι διαφορετικά από τον υπόλοιπο κόσμο; :confused:
Εχτές κατάλαβα ότι στον υπολογιστή της δουλειάς, έπρεπε να πατάω δύο φορές Cntrl + Shift για να αλλάζει η γλώσσα από τα αγγλικά στα ελληνικά, και τελικά τι ήταν...
είχαν βάλει σαν τρίτη γλώσσα Ελληνικά Κύπρου :confused:
Πριν από πολύ καιρό (το 2002 νομίζω) μου είπε ένας ειδικός ότι δεν υπάρχει κυπριακή γλώσσα ως τέτοια, αλλά διάλεκτος της ελληνικής. Αλλά μερικές φορές χρησιμοποιούμε και αυτό που λέγεται Greeklish (η γραπτή μορφή της διαλέκτου)
FB_IMG_1487597612743.jpg

Δείγμα ...
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.702
Κριτικές
15
Like
11.324
Πόντοι
3.846

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.702
Κριτικές
15
Like
11.324
Πόντοι
3.846

mamiastisgeitonias

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2019
Μηνύματα
379
Like
535
Πόντοι
81
Από το "θα πεθάνετε όλοι οι αντιεμβολιαστές στην εντατική" πήγαμε στο "θέμα τύχης".
Cute.
Ξεχασες το "σε 1-2 χρονια εσεις που βαλατε εμβολιο θα βγαλετε 3ο αρχιδι" To πιο ευκολο ειναι να παριστανεις τον μετα Χριστο Προφητη φιλε. Ο καθενας πηρε τις αποφασεις του τοτε με τι δικη του αντιληψη περι ιατρικης και πιθανοτητων. Εγω δεν κρινω κανενα για οποια αποφαση πηρε. Αν ειχα ομως να αποφασισω για την στρατηγικη μιας χωρας θα πηγαινα με τη γνωμη της επιστημονικης κοινοτητας και οχι με το τι λενε στο καφενειο του χωριου καθε φορα.
 

aunanisths

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2023
Μηνύματα
368
Like
854
Πόντοι
81
Ξεχασες το "σε 1-2 χρονια εσεις που βαλατε εμβολιο θα βγαλετε 3ο αρχιδι" To πιο ευκολο ειναι να παριστανεις τον μετα Χριστο Προφητη φιλε. Ο καθενας πηρε τις αποφασεις του τοτε με τι δικη του αντιληψη περι ιατρικης και πιθανοτητων. Εγω δεν κρινω κανενα για οποια αποφαση πηρε. Αν ειχα ομως να αποφασισω για την στρατηγικη μιας χωρας θα πηγαινα με τη γνωμη της επιστημονικης κοινοτητας και οχι με το τι λενε στο καφενειο του χωριου καθε φορα.
Δε με απασχολούν τα αρχίδια σας.
Απλά βρίσκω διασκεδαστικό το γεγονός πως αποφεύγετε τη συζήτηση για τον ελέφαντα στο δωμάτιο, ο οποίος είναι "οι ανεμβολίαστοι δεν πεθαίνουν", όσες φορές κι αν τους ευχηθήκατε καλό ψόφο 2 χρόνια.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.702
Κριτικές
15
Like
11.324
Πόντοι
3.846
Δε με απασχολούν τα αρχίδια σας.
Απλά βρίσκω διασκεδαστικό το γεγονός πως αποφεύγετε τη συζήτηση για τον ελέφαντα στο δωμάτιο, ο οποίος είναι "οι ανεμβολίαστοι δεν πεθαίνουν", όσες φορές κι αν τους ευχηθήκατε καλό ψόφο 2 χρόνια.
Τύπε έχεις μεγάλο κόμπλεξ τελικά.
Το΄ ότι κάποιοι έκαναν εμβόλια, μέχρι να φτάσεις να κατηγορείς ότι εύχονται να πεθάνουν κάποιοι άλλοι, δείχνει σοβατό πρόβλημα αντίληψης.

Και επειδή έχεις αρχίσει και κουράζεις, θα σε ξαναρωτήσω. Έχεις καμία σχέση με το θέμα της Κύπρου;
Αν όχι, τελευταία προειδοποίηση μαζέψου, γιατί αλλιώς θα φας ρεπορτ και θα τρέχεις. :globeos-cigar:
 

aunanisths

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2023
Μηνύματα
368
Like
854
Πόντοι
81
Τύπε έχεις μεγάλο κόμπλεξ τελικά.
Το΄ ότι κάποιοι έκαναν εμβόλια, μέχρι να φτάσεις να κατηγορείς ότι εύχονται να πεθάνουν κάποιοι άλλοι, δείχνει σοβατό πρόβλημα αντίληψης.

Και επειδή έχεις αρχίσει και κουράζεις, θα σε ξαναρωτήσω. Έχεις καμία σχέση με το θέμα της Κύπρου;
Αν όχι, τελευταία προειδοποίηση μαζέψου, γιατί αλλιώς θα φας ρεπορτ και θα τρέχεις. :globeos-cigar:
ΟΚ, είσαι απ'αυτούς που ρουφιάνευαν τους γείτονες γιατί είχαν δυνατά τη μουσική. Κατάλαβα, bye.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.702
Κριτικές
15
Like
11.324
Πόντοι
3.846

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom