Νέα

Πρόβλημα με spam e-mail Hotmail

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tasos999
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 19
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

tasos999

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2008
Μηνύματα
974
Κριτικές
16
Like
120
Πόντοι
606
Παίδες ζητώ την πολύτιμη βοήθεια σας, το hotmail δεν 'πιάνει' τα spam/junk e-mail και απλά τα πετάει στην ανεπιθύμητη αλληλογραφία. Όταν δεν προσπαθήσω να τα τικάρω, και μετά να πατήσω Ανεπιθύμητη αλληλογραφία και έπειτα αποκλεισμός δεν γίνεται απλά τίποτα! Καμία ιδέα??? PS πολλά e-mail δεν έχουν και την κλασσική κατάληξη πχ papasdimitriospapakihotmail.com αλλά κάτι ακαταλαβίστικα...
 

kachaplias

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.145
Like
4.780
Πόντοι
1.756
μαλλον καπου εχεις φανερωμενο το μαηλ σου και το τραβανε μποτακια...


ο σκοπος του σπαμ ειναι να ερχεται στον ειδικο φακελο! ποιο το προβλημα?
 
OP
OP
tasos999

tasos999

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2008
Μηνύματα
974
Κριτικές
16
Like
120
Πόντοι
606
μαλλον καπου εχεις φανερωμενο το μαηλ σου και το τραβανε μποτακια...


ο σκοπος του σπαμ ειναι να ερχεται στον ειδικο φακελο! ποιο το προβλημα?
μα έρχεται, το πρόβλημα είναι πως έχω πχ στην Ανεπ.Αλληλογραφία 4-5 spam που θέλω να τα μπλοκάρω και να μην τα ξαναδώ ποτέ, αυτό..
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
759
Πόντοι
146
μα έρχεται, το πρόβλημα είναι πως έχω πχ στην Ανεπ.Αλληλογραφία 4-5 spam που θέλω να τα μπλοκάρω και να μην τα ξαναδώ ποτέ, αυτό..
τα εχεις μπερδεψει ,σπαμ και ανεπιθυμητη αλλ. είναι το ίδιο.
 
OP
OP
tasos999

tasos999

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2008
Μηνύματα
974
Κριτικές
16
Like
120
Πόντοι
606
τα εχεις μπερδεψει ,σπαμ και ανεπιθυμητη αλλ. είναι το ίδιο.
βρε βλογημένε για μένα είναι τι δεν καταλαβαίνεις? μου έρχονται κάποια e-mail που ΔΕΝ τα θέλω, μπορείς να βοηθήσεις ή όχι? αν όχι pls μην ενοχλείς το ερώτημα μου..
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
759
Πόντοι
146
βρε βλογημένε για μένα είναι τι δεν καταλαβαίνεις? μου έρχονται κάποια e-mail που ΔΕΝ τα θέλω, μπορείς να βοηθήσεις ή όχι? αν όχι pls μην ενοχλείς το ερώτημα μου..
Είναι σπαμ και πάνε στον σωστό φάκελο.ΤΙ θες να κάνεις εσύ;Να μην τα λαμβάνεις καθόλου;Αν έχουν λινκ που λένε για διαγραφή απο την λίστα μπορείς να δοκιμάσεις αλλά το πιο πιθανό είναι να σου έρχονται άλλα.
 
OP
OP
tasos999

tasos999

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2008
Μηνύματα
974
Κριτικές
16
Like
120
Πόντοι
606
Είναι σπαμ και πάνε στον σωστό φάκελο.ΤΙ θες να κάνεις εσύ;Να μην τα λαμβάνεις καθόλου;Αν έχουν λινκ που λένε για διαγραφή απο την λίστα μπορείς να δοκιμάσεις αλλά το πιο πιθανό είναι να σου έρχονται άλλα.
αυτό λέω δεν γίνεται να τα αποκλείσω, τα ίδια έρχονται δυστυχώς ή ευτυχώς..
 

stealthgas

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουν 2014
Μηνύματα
1.484
Κριτικές
3
Like
494
Πόντοι
36
αυτό λέω δεν γίνεται να τα αποκλείσω, τα ίδια έρχονται δυστυχώς ή ευτυχώς..

Ληγμένα drugs πέρνεις φιλε ?
Σωςτα πάνε σε αυτο το folder δηλ στο junk mail
Καλα σου λεει ο συνάδελφος μπούρδελιαρης
 

DimitrisOOO(1)

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2018
Μηνύματα
709
Like
99
Πόντοι
6
Παίδες ζητώ την πολύτιμη βοήθεια σας, το hotmail δεν 'πιάνει' τα spam/junk e-mail και απλά τα πετάει στην ανεπιθύμητη αλληλογραφία. Όταν δεν προσπαθήσω να τα τικάρω, και μετά να πατήσω Ανεπιθύμητη αλληλογραφία ...
Τυπε οπως εισαι τωρα στα ελληνικα πανε επιλογη γλωσσας και γυρνα το στα αγγλικα και το προβλημα σου λυθηκε  :S
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
523
Πόντοι
36
Παίδες ζητώ την πολύτιμη βοήθεια σας, το hotmail δεν 'πιάνει' τα spam/junk e-mail και απλά τα πετάει στην ανεπιθύμητη αλληλογραφία. Όταν δεν προσπαθήσω να τα τικάρω, και μετά να πατήσω Ανεπιθύμητη αλληλογραφία και έπειτα αποκλεισμός δεν γίνεται απλά τίποτα! Καμία ιδέα??? PS πολλά e-mail δεν έχουν και την κλασσική κατάληξη πχ papasdimitriospapakihotmail.com αλλά κάτι ακαταλαβίστικα...

Οταν γραφεις "δεν πιανει", προφανως εννοεις δεν τα καταλαναινει και να τα σβηνει απ ευθειας.
Αυτο, δεν συμβαινει ποτέ. Σε καμμία υπηρεσια email.

Ο φακελος/folder spam/junk/ανεπιθυμητα υπαρχει ακριβως γι αυτο τον λογο.
δεχεται εκει ολη την "υποπτη" αλληλογραφια.

Εσυ, αυτο που εχεις να κανεις, ειναι να τα τικαρεις μεσα απο αυτο το folder και να επιλεγεις μονιμη διαγραφη, εαν δεν θες να τα βλεπεις.
Αλλιως τα αφηνεις εκει και δεν ασχολεισαι.

βεβαια, καλο ειναι, να ελεγχουμε τον φακελο αυτο, διοτι μπορει και καποιο χρησιμο μνμ να εχει καταληξει απο λαθος του φιλτρου και να χασουμε κατι σημαντικο ενδεχομενως.

Το gmail εχει επιλογες μεσα απο τις ρυθμισεις οπου μπορεις να οδηγησεις εμαιλ που προερχονται απο καποιον χρηστη ΑΛΛΑ ΚΑΙ απο καποιο γενικοτερο domain σε αυτο τον φακελο των ανεπιθυμητων. Επισης εχει και καποιες προσθετες τετοιες επιλογες.
Δεν νομιζω -αλλα δεν ξερω και σιγουρα κιολας- οτι το Ηοτμαιλ εχει τετοιες δυνατοτητες.
 
OP
OP
tasos999

tasos999

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2008
Μηνύματα
974
Κριτικές
16
Like
120
Πόντοι
606
Οταν γραφεις "δεν πιανει", προφανως εννοεις δεν τα καταλαναινει και να τα σβηνει απ ευθειας.
Αυτο, δεν συμβαινει ποτέ. Σε καμμία υπηρεσια email.

Ο φακελος/folder spam/junk/ανεπιθυμητα υπαρχει ακριβως γι αυτο τον λογο.
δεχεται εκει ολη την "υποπτη" αλληλογραφια.

Εσυ, αυτο που εχεις να κανεις, ειναι να τα τικαρεις μεσα απο αυτο το folder και να επιλεγεις μονιμη διαγραφη, εαν δεν θες να τα βλεπεις.
Αλλιως τα αφηνεις εκει και δεν ασχολεισαι. Ωραία, και γιατί ΔΕΝ μπορώ να επιλέξω την επιλογή αποκλεισμός? δηλαδή να μπλοκάρω το domain που τα στέλνει μόνιμα, αυτό λέω? δεν το αναγνωρίζει ως εντολή το hotmail, απλά τικάρω, πατάω αποκλεισμός και ΔΕΝ το κάνει..

βεβαια, καλο ειναι, να ελεγχουμε τον φακελο αυτο, διοτι μπορει και καποιο χρησιμο μνμ να εχει καταληξει απο λαθος του φιλτρου και να χασουμε κατι σημαντικο ενδεχομενως.

Το gmail εχει επιλογες μεσα απο τις ρυθμισεις οπου μπορεις να οδηγησεις εμαιλ που προερχονται απο καποιον χρηστη ΑΛΛΑ ΚΑΙ απο καποιο γενικοτερο domain σε αυτο τον φακελο των ανεπιθυμητων. Επισης εχει και καποιες προσθετες τετοιες επιλογες.
Δεν νομιζω -αλλα δεν ξερω και σιγουρα κιολας- οτι το Ηοτμαιλ εχει τετοιες δυνατοτητες.
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
759
Πόντοι
146

Αποκλεισμό που θες να κάνεις;Σε εκείνα που είναι ήδη στο σπαμ;Αφού είναι ήδη αποκλεισμένα ,για αυτό και είναι στα σπαμ.Ολόκληρο domain δεν ξέρω αν γίνεται αλλά δεν μου ακούγεται και τόσο λογικό,σκέψου να αποκλείσεις το gmail.
Δέχεσαι τόσο μεγάλο όγκο σπαμ;
 
OP
OP
tasos999

tasos999

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2008
Μηνύματα
974
Κριτικές
16
Like
120
Πόντοι
606
Αποκλεισμό που θες να κάνεις;Σε εκείνα που είναι ήδη στο σπαμ;Αφού είναι ήδη αποκλεισμένα ,για αυτό και είναι στα σπαμ.Ολόκληρο domain δεν ξέρω αν γίνεται αλλά δεν μου ακούγεται και τόσο λογικό,σκέψου να αποκλείσεις το gmail.
Δέχεσαι τόσο μεγάλο όγκο σπαμ;
Μισό. Θέλω κάποιο συγκεκριμένο που ούτως ή άλλως πάει στα spam να το αποκλείσω, δηλαδή να ΜΗΝ το βλέπω ούτε εκεί. Το Hotmail έχει επιλογή αποκλεισμού σε συγκεκριμένες διευθύνσεις e-mail, απλά όταν πατάω αποκλεισμός δεν το κάνει!
 

whois

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2007
Μηνύματα
4.415
Like
467
Πόντοι
36
Μισό. Θέλω κάποιο συγκεκριμένο που ούτως ή άλλως πάει στα spam να το αποκλείσω, δηλαδή να ΜΗΝ το βλέπω ούτε εκεί. Το Hotmail έχει επιλογή αποκλεισμού σε συγκεκριμένες διευθύνσεις e-mail, απλά όταν πατάω αποκλεισμός δεν το κάνει!
κανε unsubscribe λοιπον κ μην μας ζαλας αλλο την πουτσα..
3 χρονων εισαι???
 
OP
OP
tasos999

tasos999

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2008
Μηνύματα
974
Κριτικές
16
Like
120
Πόντοι
606
αφού ΔΕΝ θες να βοηθήσεις τι ενοχλείς? αν μπορείς απάντησε αλλιώς μην πετάγεσαι
 

whois

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2007
Μηνύματα
4.415
Like
467
Πόντοι
36
αφού ΔΕΝ θες να βοηθήσεις τι ενοχλείς? αν μπορείς απάντησε αλλιώς μην πετάγεσαι
ΡΕ ΤΡΑΒΑ ΓΑΜΗΣΟΥ που εβγαλες κ το συμπερασμα οτι δεν θελω να βοηθησω..
ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΡΕ ΔΥΣΤΗΧΙΣΜΕΝΕ ΗΛΙΘΙΕ???
Για να γινει αυτο που θες,ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΓΑΜΩ ΤΟ ΣΠΙΤΑΚΙ ΣΟΥ..
ΑΜΑ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΖΩΟΝ,ΑΠΟΚΤΑΣ Κ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΛΕΣ Κ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΕΝΩ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΛΥΣΗ ΡΕ ΚΩΛΟΠΟΥΣΤΑ???
ΑΝΤΕ ΨΟΦΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ..
 
OP
OP
tasos999

tasos999

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2008
Μηνύματα
974
Κριτικές
16
Like
120
Πόντοι
606
ΡΕ ΤΡΑΒΑ ΓΑΜΗΣΟΥ που εβγαλες κ το συμπερασμα οτι δεν θελω να βοηθησω..
ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΡΕ ΔΥΣΤΗΧΙΣΜΕΝΕ ΗΛΙΘΙΕ???
Για να γινει αυτο που θες,ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΓΑΜΩ ΤΟ ΣΠΙΤΑΚΙ ΣΟΥ..
ΑΜΑ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΖΩΟΝ,ΑΠΟΚΤΑΣ Κ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΛΕΣ Κ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΕΝΩ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΛΥΣΗ ΡΕ ΚΩΛΟΠΟΥΣΤΑ???
ΑΝΤΕ ΨΟΦΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ..
έγινε αναφορά του μηνύματος σου γιατί παραβιάζεις αρκετούς όρους του site, προφανώς ο υπεύθυνος θα επιμεληθεί αναλόγως
 

whois

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2007
Μηνύματα
4.415
Like
467
Πόντοι
36
έγινε αναφορά του μηνύματος σου γιατί παραβιάζεις αρκετούς όρους του site, προφανώς ο υπεύθυνος θα επιμεληθεί αναλόγως
ΚΟΨΕ ΧΑΡΤΑΚΙ Κ ΜΠΕΣ ΣΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΝΑ ΜΟΥ ΚΛΑΣΕΙΣ ΜΙΑ ΜΑΝΤΡΑ ΑΡΧΙΔΙΑ Κ ΕΣΥ..
αυτα που γραφεις τα εχω γραμμενα στην χοντροψωλαρα μου καπου 20 χρονια(ποσο υπαρχει)το μαγαζι..
ΚΛΑΨΕ ΟΣΟ ΘΕΣ..
το οτι εισαι πανχαζος το ειχαμε ηδη καταλαβει..
ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ Κ ΦΛΩΡΟΥΜΠΑΣ ΡΟΥΦΙΑΝΟΣ ΤΟ ΜΑΘΑΜΕ ΜΟΛΙΣ..
ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΝΑ ΡΟΥΦΑΣ ΤΟ ΤΡΟΜΠΟΝΙ ΠΟΥ ΣΕ ΤΑΙΖΩ Κ ΟΠΟΤΕ ΕΧΩ ΟΡΕΞΗ,ΣΟΥ ΡΙΧΝΩ Κ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΑΝΙΚΙ..
ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΛΙΣΤΑ ΤΩΝ HATERS ΜΟΥ..
ΣΥΝΑΣΠΙΣΟΥ ΜΕ Τ ΑΛΛΑ ΧΑΖΟΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΝΑ ΚΛΑΙΤΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΑΠΟ ΤΟΥΔΕ Κ ΣΤΟ ΕΞΗΣ ΜΟΓΓΟΛΑΚΙ..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom