Νέα

Ποιό εμβόλιο θα κάνουν τα μέλη του BOU;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ampelale
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 220K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποιο εμβόλιο εμπιστεύεστε να κάνετε?

  • Άστρα Ζ

    Ψήφοι: 141 19,7%
  • Φαιζερ

    Ψήφοι: 237 33,1%
  • Μοντέρνα

    Ψήφοι: 67 9,3%
  • Τζονσον

    Ψήφοι: 59 8,2%
  • Σπούτνικ

    Ψήφοι: 36 5,0%
  • Φαντα μόνο

    Ψήφοι: 71 9,9%
  • Κανένα έχω αντισώματα στα πάντα

    Ψήφοι: 106 14,8%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    717

Α-Ω

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
5.927
Κριτικές
14
Like
3.711
Πόντοι
2.777
ναι εννοείται,αλλά 2 χρόνια μας κοίταζαν με μισό μάτι σαν να είμασταν λεπροί
εγώ έκανα πέρα αρκετούς "φίλους" σε αυτά τα 2 χρόνια και τελικά δεν τα ξαναβρήκαμε ποτέ
εμείς είμαστε οι ήρωες, αυτό το μικρό ποσοστό που δεν υπέκυψε σε εκβιασμούς, λοιδωρίες, υποβιβασμούς, απολύσεις, απειλές, ταπεινώσεις, εξευτελισμούς, αποκλεισμούς.
Το 2% του πληθυσμού έχει ικανότητα κριτικής σκέψης και την χρησιμοποιεί, το 8% νομίζει ότι σκέπτεται αλλά το παλεύει, το 90% προτιμά να πεθάνει παρά να σκεφτεί.
Αντέξαμε, αντέχουμε, αντιστεκόμαστε.
 

DRMG

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Δεκ 2009
Μηνύματα
553
Κριτικές
16
Like
2.013
Πόντοι
2.257
Με Πασόκ δεν θα υπήρχαν καν αναπνευστικοί ιοί.
 

Set_air

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.724
Like
3.431
Πόντοι
456
εμείς είμαστε οι ήρωες, αυτό το μικρό ποσοστό που δεν υπέκυψε σε εκβιασμούς, λοιδωρίες, υποβιβασμούς, απολύσεις, απειλές, ταπεινώσεις, εξευτελισμούς, αποκλεισμούς.
Το 2% του πληθυσμού έχει ικανότητα κριτικής σκέψης και την χρησιμοποιεί, το 8% νομίζει ότι σκέπτεται αλλά το παλεύει, το 90% προτιμά να πεθάνει παρά να σκεφτεί.
Αντέξαμε, αντέχουμε, αντιστεκόμαστε.
αν δεις τα ποσοστά που ανέβασα πιο πίσω ,από Οκτώβρη υπάρχει μια μεγάλη άνοδος σε boost δόσεις
δυο τυποι που ξέρω εγώ συνταξιούχοι ,έλεγαν ότι δεν θα πάνε πλήρωσαν πρόστιμα και πρόσφατα μου σφύριξαν ότι αυτοί οι 2 πήγαν τώρα
δε μπορώ να καταλάβω τι σκατά γίνεται μέσα στην κεφάλα τους τελικά
 

goustarwnaxunw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2019
Μηνύματα
939
Like
2.987
Πόντοι
446
Συγνώμη αν κάνω λάθος, δεν είπε ποτέ κανείς από όσο έχω παρακολουθήσει το σήριαλ COVID ότι δεν θα κολλήσεις κάνοντας το εμβόλιο αλλά ότι θα είναι ηπιότερη η νόσηση ! αυτό ήταν και το άγχος μέχρι να δοθούν στην κυκλοφορία οι πρώτες δόσεις. ΤΕΛΟΣ από εμένα και δεν μπαίνω σε αντιπαράθεση.

Δεν είπαν ακριβώς αυτό, τουλάχιστον στις αρχές. Αντίθετα, λέγαν πως όποιος είναι ανεμβολίαστος είναι υγειονομική βόμβα, επικίνδυνος, ανεύθυνος, και έχει ειπωθεί ακόμα και ότι θα έπρεπε να κλειστούν σε φυλακή, από εναν τηλε-ειδικό της σφαλιάρας. Γενικά όλα αυτά λεγόντουσαν απλά για να διχάσουν τα ζώα, και να τα βάλουν να τσακώνονται μεταξύ τους.
 

_TELIS_

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαΐ 2022
Μηνύματα
293
Like
512
Πόντοι
81
Έχω αρκετούς γνωστούς που στην αρχή τρέχανε να τα κάνουν και τώρα το σκέφτονται για την 4η
 
Τελευταία τροποποίηση:

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.761
Κριτικές
6
Like
3.430
Πόντοι
736
από το 73,58% που έκαναν εμβόλιο - αναμνηστική/booster έχουν κάνει 65,82%
δηλαδή 7,76% δεν έχουν κάνει ακόμα
μακάρι να μην πάνε ,αλλά τόσο χέστες που είναι το κόβω χλωμό

Αυτά είναι τα ποσοστά απο 3η σε 4η δόση ; :think:

Γιατί είχα την εντύπωση οτι το περίπου 75% της δεύτερης δόσης είχε γίνει περίπου 55% στην τρίτη δόση και οτι για την τέταρτη δόση θα ήμασταν κάπου στο 20 - 30 % η κάπου εκεί φανταζόμουν. Γιατί τις προάλλες είχε βγεί ο Τσιόδρας και είχε πει οτι στους 60 + είμαστε κάτω απο 15% εμβολιαμένους με 4η δόση. Και οτι τα ίδια ποσοστά παίζουν και στην Ευρώπη.
 

Set_air

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.724
Like
3.431
Πόντοι
456
Αυτά είναι τα ποσοστά απο 3η σε 4η δόση ; :think:

Γιατί είχα την εντύπωση οτι το περίπου 75% της δεύτερης δόσης είχε γίνει περίπου 55% στην τρίτη δόση και οτι για την τέταρτη δόση θα ήμασταν κάπου στο 20 - 30 % η κάπου εκεί φανταζόμουν. Γιατί τις προάλλες είχε βγεί ο Τσιόδρας και είχε πει οτι στους 60 + είμαστε κάτω απο 15% εμβολιαμένους με 4η δόση. Και οτι τα ίδια ποσοστά παίζουν και στην Ευρώπη.
αυτ΄α είναι τα επίσημα στην Ελλάδα μέχρι χθες σε αναμνηστική - για αυτό έγραψα ότι έχουν αυξηθεί οι αναμνηστικές δόσεις από τον Οκτώβρη χωρίς κάποιο ιδιαίτερο λόγο

COVID-19 vaccine boosters administered per 100 people


Total number of vaccine booster doses administered, divided by the total population of the country. Booster doses are doses administered beyondthose prescribed by the original vaccination protocol.

πάνω αριστερά κλικάρεις και βλέπεις όλα τα ποσοστά
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.761
Κριτικές
6
Like
3.430
Πόντοι
736
Δεν είπαν ακριβώς αυτό, τουλάχιστον στις αρχές. Αντίθετα, λέγαν πως όποιος είναι ανεμβολίαστος είναι υγειονομική βόμβα, επικίνδυνος, ανεύθυνος, και έχει ειπωθεί ακόμα και ότι θα έπρεπε να κλειστούν σε φυλακή, από εναν τηλε-ειδικό της σφαλιάρας. Γενικά όλα αυτά λεγόντουσαν απλά για να διχάσουν τα ζώα, και να τα βάλουν να τσακώνονται μεταξύ τους.
Βασικά στις αρχές ακουγόταν οτι με το εμβόλιο δεν θα κολλούσες και εκεί νομίζω πως βασίστηκε και το πιστοποιητικό εμβολιασμού στο οτι δεν θα κολλούσες. Μετά που είδαν οτι κολλάνε και μεταδίδουν και οι εμβολιασμένοι έλεγαν οτι ο εμβολιασμένος νοσεί με μικρότερο ιικό φορτίο και άρα θα μεταδώσει μεν αλλά με λιγότερες πιθανότητες , το οποίο παίζει και να μην ισχύει αλλά τέλος πάντων.

Ασε που μας έλεγαν εμβολιάσου εσυ για να μην κολλήσεις τον παππού σου , κάτι τέτοια δεν έλεγαν ; Άρα μάλλον θεωρούσαν οτι δεν θα κολλούσες όντας εμβολιασμένος.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.761
Κριτικές
6
Like
3.430
Πόντοι
736
αυτ΄α είναι τα επίσημα στην Ελλάδα μέχρι χθες σε αναμνηστική - για αυτό έγραψα ότι έχουν αυξηθεί οι αναμνηστικές δόσεις από τον Οκτώβρη χωρίς κάποιο ιδιαίτερο λόγο

COVID-19 vaccine boosters administered per 100 people


Total number of vaccine booster doses administered, divided by the total population of the country. Booster doses are doses administered beyondthose prescribed by the original vaccination protocol.

πάνω αριστερά κλικάρεις και βλέπεις όλα τα ποσοστά
Αυτό που λέω όμως το πόσοι έκαναν δύο δόσεις , πόσοι τρείς δόσεις και πόσοι τέσσερις δόσεις μάλλον δεν φαίνεται σε αυτό το σάιτ ... η αν φαίνεται κάπως δεν ξέρω πως.

Αυτό που δείχνει όταν πατάς στο λίνκ που έβαλες είναι πόσοι έχουν κάνει συνολικά 3η η 4η δόση ; Δηλαδή παράδειγμα αν κάποιος έχει κάνει και την 5η δόση τον μετράει τρείς φορές ;
 
Τελευταία τροποποίηση:

goustarwnaxunw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2019
Μηνύματα
939
Like
2.987
Πόντοι
446
Ασε που μας έλεγαν εμβολιάσου εσυ για να μην κολλήσεις τον παππού σου , κάτι τέτοια δεν έλεγαν ; Άρα μάλλον θεωρούσαν οτι δεν θα κολλούσες όντας εμβολιασμένος.

Έτσι ακριβώς

Προσωπικά πιστεύω ήταν εσκεμμένα fake news για να κάνουν επικλησει στο συναίσθημα και να πάνε να εμβολιαστούν όσο περισσότεροι
 

Set_air

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.724
Like
3.431
Πόντοι
456
Αυτό που λέω όμως το πόσοι έκαναν δύο δόσεις , πόσοι τρείς δόσεις και πόσοι τέσσερις δόσεις μάλλον δεν φαίνεται σε αυτό το σάιτ ... η αν φαίνεται κάπως δεν ξέρω πως.

Αυτό που δείχνει όταν πατάς στο λίνκ που έβαλες είναι πόσοι έχουν κάνει συνολικά 3η η 4η δόση ; Δηλαδή παράδειγμα αν κάποιος έχει κάνει και την 5η δόση τον μετράει τρείς φορές ;
φαίνεται
πλήρως εμβολιάκιας είναι αυτός με 2 δόσεις ή με μια του Johnson's
boost-άκιας είναι αυτός που έκανε την έξτρα δόση
για 4η - 5η κτλ δεν έχει ακόμα είναι νωρίς
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.761
Κριτικές
6
Like
3.430
Πόντοι
736
φαίνεται
πλήρως εμβολιάκιας είναι αυτός με 2 δόσεις ή με μια του Johnson's
boost-άκιας είναι αυτός που έκανε την έξτρα δόση
για 4η - 5η κτλ δεν έχει ακόμα είναι νωρίς
Δεν ξέρω πως τα μετράνε , πάντως αυτοί που πάνε τώρα για booster οι περισσότεροι για 4η πάνε , αφου την τρίτη δόση έχει καιρό που την έκαναν. Εκτός βέβαια αν άρχισε κάποιος αργά.
Άρα υποθέτω πως μετράνε σύνολο 3ων 4ων δόσεων στο λίνκ που έβαλες , απο αυτά που γράφουν στην περιγραφή αυτό καταλαβαίνω , μπορεί να κάνω και λάθος. Βασικά λέει οτι μετράνε αριθμό booster δόσεων , όχι αριθμό ανθρώπων που έκαναν boost.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.761
Κριτικές
6
Like
3.430
Πόντοι
736
Να εδω παράδειγμα λέει οτι είμαστε περίπου στο 20% στην 4η δόση αλλά μετράει μόνο τους άνω των 60. Πρίν περίπου ένα μηνα είναι αυτό το άρθρο , μπορεί να υπάρχει και πιό πρόσφατο δεν έψαξα.

 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.079
Κριτικές
10
Like
5.382
Πόντοι
2.816

Α-Ω

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
5.927
Κριτικές
14
Like
3.711
Πόντοι
2.777
αν δεις τα ποσοστά που ανέβασα πιο πίσω ,από Οκτώβρη υπάρχει μια μεγάλη άνοδος σε boost δόσεις
δυο τυποι που ξέρω εγώ συνταξιούχοι ,έλεγαν ότι δεν θα πάνε πλήρωσαν πρόστιμα και πρόσφατα μου σφύριξαν ότι αυτοί οι 2 πήγαν τώρα
δε μπορώ να καταλάβω τι σκατά γίνεται μέσα στην κεφάλα τους τελικά
περίμενε να δεις με τη νέα ιστορία που ετοιμάζουν να παίξουν.
αυτά τα επιδημίες- ιοί Χ και μπαρμπούτσαλα, ετοιμάζουν simulation για ¨μέγα πανδημία¨ πάλι.
κι ο κόσμος...ηλίθιος, ανοητεύει ασταμάτητα, ας είναι καλά το tik tok και το Meta.
δεν πειράζει, λίγοι θα μείνουμε, αν δε μας φάνε με άλλο τρόπο φυσικά.
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.079
Κριτικές
10
Like
5.382
Πόντοι
2.816
Ψηφιστε Κούλη τύποι να μας σώσει κ από τις 7 πληγές..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom