Νέα

Ντουμπρόβνικ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kaboul
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 10
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

kaboul

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2013
Μηνύματα
3.298
Κριτικές
1
Like
18
Πόντοι
16
Εχει παει κανεις ; Το σκέφτομαι για φέτος το καλοκαιρι ! Τι λεει απο πουτάνες εκεί;
 

Nikk32

Νέο Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2008
Μηνύματα
3
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
πάνε οχτω χρονια, δυο μέρες εμεινα κατέβαινα με τη μηχανή, αξίζει το μέρος αλλα για μπουρδελο-συνοδοκατασταση δε λέει...με τίποτα όμως.

Παίζεις άνετα με τις ντόπιες πάντως, όχι Dubrovnik, είναι πολύ τουριστικό, πιο πάνω στη Makarska όλα τα λεφτά...
 

Dyvoir

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Δεκ 2012
Μηνύματα
499
Κριτικές
9
Like
326
Πόντοι
21
πάνε οχτω χρονια, δυο μέρες εμεινα κατέβαινα με τη μηχανή, αξίζει το μέρος αλλα για μπουρδελο-συνοδοκατασταση δε λέει...με τίποτα όμως.

Παίζεις άνετα με τις ντόπιες πάντως, όχι Dubrovnik, είναι πολύ τουριστικό, πιο πάνω στη Makarska όλα τα λεφτά...

Σωστα τα λες! Επίσης η Ριβιέρα της Makarska είναι το πιο όμορφο κομμάτι της κροατικής ακτής.
 

pgp74

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2013
Μηνύματα
6.351
Κριτικές
6
Like
21
Πόντοι
66
Εχει παει κανεις ; Το σκέφτομαι για φέτος το καλοκαιρι ! Τι λεει απο πουτάνες εκεί;

Είχα πάει πριν κάποια χρόνια, σε 3 πόλεις της Κροατίας, με τελευταίο το Ντουμπρόβνικ. Στο Ντουμπρόβνικ έμεινα 8 ημέρες, ΠΑΡΑ πολύ όμορφη πόλη, ειδικά μέσα στο κάστρο και με πολλούς ωραίους προορισμούς για ημερήσιες εκδρομές (το μόνο που θυμάμαι ως όνομα είναι το Cavtat). Εγώ έμενα σε ενοικιάζομενο σπίτι (όχι στούντιο, σπίτι), ελάχιστα έξω απ' το κάστρο, λεγόταν Alpe Adria Franovic και το είχε κάποιος Nico.

Κάποια hints:

1) Τρελά και πανύψηλα μουνιά (είναι ψηλός λαός) και παίζει το ματάκι τους.
2) Μην σκέφτεσαι θέματα ασφαλείας, είναι ασφαλέστατα.
3) Έχουν εξαιρετική πίτσα, μου άρεσε περισσότερο κι απ' την ιταλική.
4) "Ne" σ' αυτούς σημαίνει Όχι ;) το ναι είναι Da, το ευχαριστώ είναι Hvala και το παρακαλώ είναι Molim.
5) Οι κάτω των 40 μιλούν αγγλικά (έστω και σπαστά), οι άνω των 40 όχι (κατά 80-90%)
6) ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ αν σκοπεύεις να επιστρέψεις μέσω Ιταλίας.

Αν θέλεις κάτι άλλο, πες μου.

ΥΓ: Για πουτάνες δεν ξέρω, είχα πάει με γκόμενα.
 

mesoremes

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2009
Μηνύματα
152
Like
17
Πόντοι
1
1 πουτανες γιοκ
2 ομορφο καστρο που σε 2 μερες το βαριεσαι καλοκαιρι ειναι πιο το νοημα
3 ακριβα
4 ποιοτητα απο παραλιες επιπεδου στερεας ελλαδος
5 ποιοτητα σχεση τιμης σε διαμονη πιο ακριβα απο ελλαδα

αντιπροταση εξισου ομορφα με επισης ομορφο καστρο πολυ πιο φτηνα και με ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΜΟΥΝΙΑ

Μπούντβα
Πόλη στο Μαυροβούνιο ειναι κοντα με ντουμροβνικ

 
 

Συνημμένα

  • Staraya_krepost.jpg
    Staraya_krepost.jpg
    148,4 KB · Εμφανίσεις: 81

Nikk32

Νέο Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2008
Μηνύματα
3
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Συμφωνώ με τον προλαλησαντα...
Μαυροβούνιο διαμάντι. Κοντά στο Ντουμπρόβνικ, απίστευτες διαδρομές, το μεγαλύτερο φιόρδ της νότιας Ευρώπης και εγγύηση...Budva γίνεται χαμός, κάτι σε Μύκονο, και μόνο σερβοι, καθότι δεν τα πάνε καλά με τους Κροάτες...
Ο, που και να πας, εγώ με ύψος 1.88 ενιωθα κοντός...αν σου λες κάτι.
Πάντως Κροατία, το παιχνίδι είναι στη Makarska...
Αυτα
 

Godharry

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.443
Like
2
Πόντοι
16
στο ιτερνετ τα λενε αυτα,ζαγρεπ οι κοπελες ηταν για μενα που ειμαι κοντος στο υψος μου και λιγο πιο ψηλες,οπως ρωσια και ουκρανια.
 

pgp74

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2013
Μηνύματα
6.351
Κριτικές
6
Like
21
Πόντοι
66
στο ιτερνετ τα λενε αυτα,ζαγρεπ οι κοπελες ηταν για μενα που ειμαι κοντος στο υψος μου και λιγο πιο ψηλες,οπως ρωσια και ουκρανια.

Έχεις δίκιο σ' αυτό, στο Ζάγκρεμπ είναι πιο νορμάλ τα ύψη. Στην Δαλματία όμως είναι πανύψηλες.
 

danni

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιαν 2010
Μηνύματα
847
Κριτικές
3
Like
81
Πόντοι
6
Φιλος μου ειπε το εισητηριο μετ επιστροφης αεροπορικο γι Ντουμπροβνικ €75 και ρκετες γκομενες σε στουντιο με €20 για τριωρο η cg €150 για ολο το βραδυ. Δεν μπορω να διασταυρωσω αν ισχυει !
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom