Νέα

Κρεατοελιές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα George71
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 20
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

TheeDoctor

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2023
Μηνύματα
51
Like
133
Πόντοι
0
Αγαπητε George71, δεν ειμαι ο ανθρωπος με ελιες που εξεχουν, ειναι flat. Ωστοσο, μια στο τοσο, απο τριβη, οτιδηποτε, πεταγεται και κανενα θυλωμα.
Λοιπον, αν ειναι κατι 'μεγαλο' ας πουμε, βασικα οτι δεν ειναι πχ κεφαλι καρφιτσας σε μεγεθος, πας δερματολογο, εμενα κανει 'κρυοπηξια'. Εχει μια μπουκαλα με αζωτο, ψεκαζει, παγωνει τοπικα, μετα απο κανα δυο μερες πεφτει μονο του, αφου βαζεις και καμια κρεμα αντισηπτικη στο μεταξυ για να αποφυγεις καμια μολυνση. Αλλα δεν ειναι κατι σπουδαιο.

Βρηκα ομως και μονος μου, τροπο για τα πολυ μικρα θυλωματα. Κεφαλι καρφιτσας ας πουμε. Γιατι ηταν μια περιοδο που εβγαιναν συχνα, και βαρεθηκα τις επισκεψεις σε δερματολογο...
Αιθεριο ελαιο μεντας. Ειναι σχετικα 'καυστικο' αν ειναι αδιαλυτο, οπως το δινουν σε φαρμακειο, σε λιγο βαμβακι, εγω το 'στερεωνα' με λιγο λευκοπλαστ, πανω στο σημειο με το θυλωμα. Ε λοιπον, μεχρι το βραδυ, μπορει και να ειχε πεσει! Η μεντα το ειχε καψει! Αυτο το βρηκα γκουκλαροντας, δεν ειναι δα και τιποτε επικινδυνο, κι οπως ειπα, γιατι βαρεθηκα για μια μαλ@κιτσα να τρεχω σε δερματολογο.
Ψαξτο και μονος σου αν σε ενδιαφερει.
Αντί για μέντα ξύδι και για τα μεγάλα θηλωματα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom