Νέα

Ghost VPN, Nord VPN ή Shurfshark, ποιό είναι το καλύτερο;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nickpie2008
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Μονσελας

Μέλος
Εγγρ.
14 Οκτ 2020
Μηνύματα
550
Like
945
Πόντοι
86
Γιατί πολλοί, απλώς αγνοούν αυτές τις λεπτομέρειες ή δεν τις θεωρουν σοβαρες ή δεν ειναι ιδιαίτεροι γνώστες.

Και οπως πολύ σωστα ειπε ο από πανω, βασικό ερωτημα ειναι τι τη θες τη vpn. Άλλο το να τη θες για netflix και αλλο για να σερφαρεις από τη Κίνα πχ.
Eγω που κλεβω γουι φι απο το καφενειο κινδυνεύω;
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.001
Πόντοι
10.336
αν καταληξετε σε nordvpn να ξερετε οτι σχεδον παντου δινουν μεγαλη εκπτωση με καποιον κωδικο. πολλοι streamers πολλοι youtubers κτλ, ειναι ισως το πιο διασημο συμβατικο vpn με τρελη διαφημιση και κανεις ποτε δεν το αγορασε στο 100% της υποτιθεμενης τιμης του.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.001
Πόντοι
10.336
και εννοειται αν εχετε σκοπο να το χρησιμοποιησετε για μηνες, παρτε το πακετο διετιας. Μηνα μηνα ειναι πολλαπλασια η τιμη
 

flyman29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.124
Like
3.163
Πόντοι
456
Ερώτηση: Ο μέσος χρήστης που δεν τον ενδιαφέρουν σειρές στο flix αξίζει να δώσει κάτι παραπάνω για VPN; Τόσο πολύ privacy oriented είναι οι πάροχοι VPN;
Στην τελική διαλέγεις ποιος θα σε κάνει log, ο πάροχος ή η εταιρεία που αγοράζεις το VPN. Επίσης ούτε Κίνα είμαστε που τα έχουν όλα κλειστά. Οπότε ποιος ο λόγος;
 

captain 69

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.180
Like
10.509
Πόντοι
2.256
Ερώτηση: Ο μέσος χρήστης που δεν τον ενδιαφέρουν σειρές στο flix αξίζει να δώσει κάτι παραπάνω για VPN; Τόσο πολύ privacy oriented είναι οι πάροχοι VPN;
Στην τελική διαλέγεις ποιος θα σε κάνει log, ο πάροχος ή η εταιρεία που αγοράζεις το VPN. Επίσης ούτε Κίνα είμαστε που τα έχουν όλα κλειστά. Οπότε ποιος ο λόγος;
Ο μέσος χρήστης δεν έχει καμμία ανάγκη για vpn. Και με ΄έναν privacy oriented browser (προφανώς όχι chrome κλπ.), κάνει μια χαρά τη δουλειά του.
 

captain 69

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.180
Like
10.509
Πόντοι
2.256
Τύπε για δώσε info για Mullvad πολύ γουστάρω το marketing που έχουν
Μόνο ακουστά την έχω και μπήκα μετά το σχόλιο σου να δω το site τους κτλ
Πληρώνεις με το μήνα ένα standard fee και όχι χοντρό πακέτο. Ανανεώνεις όσο πάει, που σημαίνει ότι αν σταματήσει να καλύπτει τις ανάγκες σου, τελειώνει ο μήνας και όλα καλά, δεν χάνεις. Επίσης μπορείς στη σχέση μαζί τους να έχεις απόλυτη ανωνυμία (εγώ πχ. τους πληρώνω cash και δεν έχουν ούτε καν το email μου στα αρχεία τους). Υποστηρίζει και WireGuard (μεγαλύτερη ταχύτητα) και OpenVPN (μεγαλύτερη ασφάλεια) πρωτόκολλα. Υπάρχει δυνατότητα για port forwarding στο πρόγραμμα που χρησιμοποιείς για torrenting, ώστε να αυξάνεται η ταχύτητα και το πλήθος των seeders, παραμένοντας "κρυμμένος". Έχει multihop (η έξοδος του ενός server πηγαίνει στην είσοδο του άλλου, κρύβοντας περισσότερο το ίχνος περιήγησης). Και τέλος διαθέτει δυνατότητα split tunneling που είναι απόλυτο must για μένα (ο nord για παράδειγμα δεν έχει).

Δεν πολυκάνει για streaming σε disney, netflix κλπ. (δεν βρίσκεις ευκολα αμπανάριστο κανάλι της), αλλά εμένα δεν με απασχολεί η συγκεκριμένη δυνατότητα.

Αυτά.
 

unknowndark

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2016
Μηνύματα
1.425
Like
4.870
Πόντοι
456
Πληρώνεις με το μήνα ένα standard fee και όχι χοντρό πακέτο. Ανανεώνεις όσο πάει, που σημαίνει ότι αν σταματήσει να καλύπτει τις ανάγκες σου, τελειώνει ο μήνας και όλα καλά, δεν χάνεις. Επίσης μπορείς στη σχέση μαζί τους να έχεις απόλυτη ανωνυμία (εγώ πχ. τους πληρώνω cash και δεν έχουν ούτε καν το email μου στα αρχεία τους). Υποστηρίζει και WireGuard (μεγαλύτερη ταχύτητα) και OpenVPN (μεγαλύτερη ασφάλεια) πρωτόκολλα. Υπάρχει δυνατότητα για port forwarding στο πρόγραμμα που χρησιμοποιείς για torrenting, ώστε να αυξάνεται η ταχύτητα και το πλήθος των seeders, παραμένοντας "κρυμμένος". Έχει multihop (η έξοδος του ενός server πηγαίνει στην είσοδο του άλλου, κρύβοντας περισσότερο το ίχνος περιήγησης). Και τέλος διαθέτει δυνατότητα split tunneling που είναι απόλυτο must για μένα (ο nord για παράδειγμα δεν έχει).

Δεν πολυκάνει για streaming σε disney, netflix κλπ. (δεν βρίσκεις ευκολα αμπανάριστο κανάλι της), αλλά εμένα δεν με απασχολεί η συγκεκριμένη δυνατότητα.

Αυτά.

πως τους πληρώνεις cash? με περιστέρι ?
 

captain 69

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.180
Like
10.509
Πόντοι
2.256
πως τους πληρώνεις cash? με περιστέρι ?
Σε σφραγισμένο φάκελλο, χωρίς να αναγράφεται αποστολέας παρά μόνο ο κωδικός που έχω στην εφαρμογή. Το ζητάνε και οι ίδιοι αν θες να τους είσαι εντελώς ανώνυμος. Και η ivpn δέχεται επίσης το ίδιο.

Can I really pay with cash?​

You bet, and please! Stay anonymous all the way. Just put your cash and payment token (randomly generated on our website) in an envelope and send it to us. We accept the following currencies: EUR, USD, GBP, SEK, DKK, NOK, CHF, CAD, AUD, NZD.
 

unknowndark

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2016
Μηνύματα
1.425
Like
4.870
Πόντοι
456
Σε σφραγισμένο φάκελλο, χωρίς να αναγράφεται αποστολέας παρά μόνο ο κωδικός που έχω στην εφαρμογή. Το ζητάνε και οι ίδιοι αν θες να τους είσαι εντελώς ανώνυμος. Και η ivpn δέχεται επίσης το ίδιο.

Can I really pay with cash?​

You bet, and please! Stay anonymous all the way. Just put your cash and payment token (randomly generated on our website) in an envelope and send it to us. We accept the following currencies: EUR, USD, GBP, SEK, DKK, NOK, CHF, CAD, AUD, NZD.

Lol......γιατι οχι με κρυπτο απο ανώνυμο πορτοφόλι ?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom