Νέα

Ρωσική εισβολή στην Ουκρανία και συνέπειες σε εμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ririkonav
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 38K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Έχει αρχίσει ο γ' ππ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 97 49,0%
  • Οχι

    Ψήφοι: 101 51,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
25.372
Κριτικές
178
Like
40.209
Πόντοι
21.896

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.217
Like
3.080
Πόντοι
506
Φίλε ... αν δούμε ένα πολύ οικονομικό ταξίδι στην ευρώπη ... για ηλικιωμένους, συνταξιούχους ... φτωχούς κτλ ...
Κόστη ...

Πχ 5 μέρες Βουδαπέστη ... (4 νύχτες).
Γραφείο , ξενοδοχεία, πρωινά , ξεναγήσεις , πούλμαν ....
ΣΥΝΟΛΟ 450€ το άτομο , με διαμονή σε 2κλινο ...

ΦΟΡΟΙ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ ΚΑΙ ... ΔΙΟΞΕΙΔΙΟΥ ΤΟΥ ΑΝΘΡΑΚΑ ....

350€ ....

Δεν είναι σαν αυτό το χαράτσι να έχει μπει
για να κάνει απαγορευτικό το ταξίδι ;
ΠΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΠΑΝΕ ΑΥΤΑ ΛΕΦΤΑ ;;;
Ποιούς ... συντηρούν ;;;;;;;;
Screenshot_2024_0227_092442.png
 

Balkan cowboy

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
1.885
Like
4.493
Πόντοι
456
Τι νομίζει ο Μακρόν?Οτι οι πορδίλες Γάλλοι που παρεδόθησαν σε ένα μήνα στον ΒΠΠ θα αντιμετωπίσουν τους Ρώσους?Σίγουρα μπλοφάρει.
Τουλάχιστον ο Σολτς έχει αυτογνωσία.Ολοι οι Γερμανοί έχουν συγγενείς που υπέφεραν στον πόλεμο στα χέρια των Ρώσων οπότε δε θέλουν να βιώσουν τα ίδια.


Η πλάκα είναι που ο Τσέχος πρωθυπουργός δηλώνει οτι η Τσεχία δε θα στείλει στρατεύματα να πολεμήσουν στην Ουκρανία.Μιλάμε για χώρα που δεν έχει πολεμήσει ποτέ τα τελευταία 400 χρόνια ακόμα και αν επρόκειτο να κατακτηθεί.
Σίγουρα τον έβαλαν μπροστά οι Πολωνοί για να μην τα δηλώσουν οι ίδιοι και γίνουν ρεντίκολοι ενώ πνέουν τα μένεα και βγάζουν πολεμικές ιαχές κατά της Ρωσίας.
Αλλά άμα επιβεβαιώνει ο Μητσοτάκης ο πολιτικός που ο Πούτιν φοβάται περισσότερο από όλους οτι δε θα υπάρξει ανάπτυξη ευρωπαικών στρατευμάτων στην Ουκρανία έτσι θα είναι.
 
Τελευταία τροποποίηση:

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.145
Κριτικές
27
Like
3.925
Πόντοι
4.895
'δεν είμαι με τον πούτιν αλλά... θέλω να κερδίσει για να μπει ταφόπλακα στα σχέδια του κεφαλαίου και των πολυεθνικών'

σύντροφος πούτιν, ο φονέας των πολυεθνικών και του κεφαλαίου:2funny::2funny::2funny::2funny:

επική στιγμή!

ίσως πρέπει να φτιάξουμε μια εικόνα του πουτιν ως αλλου Αγ. Γεώργιου καβάλα σε αρκούδα να φονεύει τον κακό δράκο-καπιταλισμό μοστραροντας ταυτόχρονα τα τετράγωνα αρχίδια του.
μετά θα την τυπώναμε σε εικονίσματα φυλαχτά μπρελόκ κλπ και θα ξεπουλάγαμε σε όλους τους ρωσολάγνους :D:

πραφιτ-κερδος.gif
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.145
Κριτικές
27
Like
3.925
Πόντοι
4.895

την ώρα που εγκριτοι δημοσιογραφοι όπως ο παραπανω μας ενημερώνουν για φοβερα εγκλήματα των ουκρανών κυκλοφόρησε ένα ακόμη βίντεο που φέρεται να δείχνει ρώσους να εκτελούν 9 ουκρανούς αιχμαλώτους.
Το πιο πρόσφατο σε μια σειρά παρόμοια συμβάντα, και στοιχηματίζω όχι το τελευταίο
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.145
Κριτικές
27
Like
3.925
Πόντοι
4.895

κουκη πρέπει να σε ευχαριστήσουμε για την συνέπειά σου να μας ενημερώνεις για όσα μας κρύβουν τα τσοντοκάναλα. Ειδικά τόσο πρωί που για μας τους αργόσχολους φαντάζει νυχτα . (βέβαια το κανονικό βίντεο από την προσβολή του Abrams έχει κυκλοφορήσει από μέρες αλλά ας μη κολλάμε σε λεπτομέρειες)

Ομως έχω μια απορία και ελπίζω να μπορείς να με βοηθήσεις : τι δείχνει το βίντεο που ανέβασες από το 0:50 και μετά ;
πολύ σκοτεινά είναι, τα γράφει και σε μια ξένη γλώσσα και δεν καταλαβαίνω γρι :think: διαφώτισέ μας
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
25.372
Κριτικές
178
Like
40.209
Πόντοι
21.896
Εδώ ο ρουφιάνος που μπαναρει τον Τζόνυ
Screenshot_2024-02-28-15-52-33-494_com.android.chrome.jpg

Κλαίμε για τα θύματα στον ουκρανικό πόλεμο αλλά φυσικά ούτε μια αναρτήσει για θύματα στα Τέμπη ....
Πώς φαίνεται η κομματοσκυλιαση τους από μυρωδιαδες
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
5.710
Κριτικές
25
Like
10.058
Πόντοι
4.746
Αυτο που γραφαμαε και τα κομματοσυλα μας ελεγαν πουτανακια και διαφορες μαλακιες .Επιτελους κατι γινεται βγαζουν ξανα 1555χιλ βληματα Κουλη γιατι το επιτασσουν οι Αμερικανοι και ο πολεμος στην Ουκρανια .
Γιατι ως γνωστο αυτοι που κυβερνουν ειναι εις τον πουτσο τους .Τωρα που τους καιγεται ο κωλος των Αμερικανων κουνηθηκαν .

 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.385
Κριτικές
15
Like
5.975
Πόντοι
1.496
κουκη πρέπει να σε ευχαριστήσουμε για την συνέπειά σου να μας ενημερώνεις για όσα μας κρύβουν τα τσοντοκάναλα. Ειδικά τόσο πρωί που για μας τους αργόσχολους φαντάζει νυχτα . (βέβαια το κανονικό βίντεο από την προσβολή του Abrams έχει κυκλοφορήσει από μέρες αλλά ας μη κολλάμε σε λεπτομέρειες)

Ομως έχω μια απορία και ελπίζω να μπορείς να με βοηθήσεις : τι δείχνει το βίντεο που ανέβασες από το 0:50 και μετά ;
πολύ σκοτεινά είναι, τα γράφει και σε μια ξένη γλώσσα και δεν καταλαβαίνω γρι :think: διαφώτισέ μας
Την αναλυση του βιντεο στην αφηνω να την κανεις εσυ που εισαι ειδικος.
Εμενα με ενδιαφερει η ειδηση.
Ο τιτλος λεει οτι η Ρωσια ισχυριζεται οτι κατεστρεψε το Αμπραμς.
Βρετανικο μεσο ενημερωσης, λεει οτι καταστραφηκε το Αμπραμς.
Στο 0,21 λεπτο λεει οτι <αν κσι δεν εχει επιβεβαιωθει, συμφωνα με αξιoπιστες ουκρανικες πηγες, το Αμπραμς οντως καταστραφηκε.>
Σωστη η μεταφραση μου;
Τοτε ποιο ειναι ακριβως το θεμα σου;

Εβαλα στην αναζητηση του σαιτ <τσοντοκαναλα> αν την εχω χρησιμοποιησει εγω. Ποτε. Ουτε μια φορα. Μου εβγαλε αποτελεσμα, που λεω σε καποιον <γιατι λες συνεχεια τσοντοκαναλα;>
Την πατησες κι εκει.
 
Τελευταία τροποποίηση:

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.145
Κριτικές
27
Like
3.925
Πόντοι
4.895
Την αναλυση του βιντεο στην αφηνω να την κανεις εσυ που εισαι ειδικος.
Εμενα με ενδιαφερει η ειδηση.
Ο τιτλος λεει οτι η Ρωσια ισχυριζεται οτι κατεστρεψε το Αμπραμς.
Βρετανικο μεσο ενημερωσης, λεει οτι καταστραφηκε το Αμπραμς.
Στο 0,21 λεπτο λεει οτι <αν κσι δεν εχει επιβεβαιωθει, συμφωνα με αξιoπιστες ουκρανικες πηγες, το Αμπραμς οντως καταστραφηκε.>
Σωστη η μεταφραση μου;
Τοτε ποιο ειναι ακριβως το θεμα σου;

Εβαλα στην αναζητηση του σαιτ <τσοντοκαναλα> αν την εχω χρησιμοποιησει εγω. Ποτε. Ουτε μια φορα. Μου εβγαλε αποτελεσμα, που λεω σε καποιον <γιατι λες συνεχεια τσοντοκαναλα;>
Την πατησες κι εκει.
καλά μη συγχιζεσαι, μια απλή ερώτηση έκανα γιατί σκέφτηκα πως αφού εισαι αυτός που ποσταρε το βιντεο θα ήξερες και τι είναι αυτό που βλέπουμε.
μάλλον όμως διάλεξες το βίντεο μόνο από τον τίτλο του χωρίς να έχεις ιδέα τι δείχνει στο 90% της διάρκειας του.

σου έγραψα και παραπάνω πως το πλήρες βίντεο από το χτύπημα έχει κυκλοφορήσει εδώ και μέρες, με ένα ένα μικρό ψάξιμο θα το έβρισκες (όχι στα τσοντοκαναλα πάντως :grin: )
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.145
Κριτικές
27
Like
3.925
Πόντοι
4.895
και ένα σύντομο ανεκδοτακι :
τι διαφορά έχουν τα δυτικά από τα ρωσικά-σοβιετικά άρματα ;
τα πρώτα έχουν blow out panels στον πύργο ενω στα δευτερα ο πύργος είναι το blow out panel :dancing:
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.145
Κριτικές
27
Like
3.925
Πόντοι
4.895
πέρα από την πλάκα αυτές οι πρόσφατες καταρρίψεις που ανακοινώνουν οι ουκρανοί δεν έχουν επιβεβαιωθεί με δημοσίευση φωτογραφιών συντριμιών κλπ. όπως γινόταν σε προηγούμενες περιπτώσεις.
οπότε κάθε άλλο παρά σίγουρες είναι.
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.914
Like
29.760
Πόντοι
6.056
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.217
Like
3.080
Πόντοι
506
Χ-εσεν ψηλα κι αγναντευε εκει στο ΝΑΤΟ

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom