Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 190K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 43 άτομα (10 μέλη και 33 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 850 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 169 5,8%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 498 17,2%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 319 11,0%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 313 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 99 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 557 19,2%
  • αλλο

    Ψήφοι: 89 3,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.894

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.088
Κριτικές
62
Like
40.628
Πόντοι
8.530
Οι υδραυλικοί .... συνήθως τύποι της πιάτσας ήταν παντρεμένοι από τα 23 .......
Και κομμωτές με γυναίκες σε παρόμοιες δουλειές ......

Οι σκουπιδάρηδες δεν είχαν ποτέ στάτους ........

Στρατιωτικός ιατρός ............ 100 φορές μεγαλύτερη πέραση από ιατρούς κρατικών νοσοκομείων !
Και από ιατρούς σε ιδιωτικά και ιατρεία και θεραπευτήρια .........


Οι στρατιωτικοί .... τα μουνέτα που νταραβερίζονται .... περνάνε και από ... .κριτήρια εμφάνισης ! Πάνω από 1.65 ...και όχι χοντρές !
Για το τελευταίο επιβεβαιώνω όμως υπάρχουν και μερικοί με μπάζα ολκής που απλά είναι ανασφαλείς και θέλουν μια που δεν την παίρνει ούτε ο ύπνος για να έχουν ήσυχο το κεφάλι ότι δεν την πλησιάζει κανείς και να κρατάει σπίτι και παιδιά.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.088
Κριτικές
62
Like
40.628
Πόντοι
8.530
καλά και οι γιατροι (οι σκέτοι) μετά τα μνημόνια δεν έχουν και κάναν τρομερό μισθό για τα γούστα που θέλει να βγάζει μια ελληνίδα. άλλος ένας μύθος ότι οι γιατροί γαμάνε. μικροπαντρεύονται ίσως κάνα μέτριο μπαζάκι και ανέχονται τα κέρατωματα ή την γκρίνια τους..
Βέβαια παραδοσιακά έχουν και τα τυχερά τους σε εφημερίες και βραδινές βάρδιες με κάποιες γιαυρινες η και νοσοκόμες τσαχπινογαργαλιαρες.Προ'υ'ποθεση είναι να ψάχνεται και ο ίδιος ,οι πιστοί σε σχέση ή γάμο φυσικά και δεν κάνουν τίποτα.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.388
Like
16.056
Πόντοι
3.656
καλά και οι γιατροι (οι σκέτοι) μετά τα μνημόνια δεν έχουν και κάναν τρομερό μισθό για τα γούστα που θέλει να βγάζει μια ελληνίδα. άλλος ένας μύθος ότι οι γιατροί γαμάνε. μικροπαντρεύονται ίσως κάνα μέτριο μπαζάκι και ανέχονται τα κέρατωματα ή την γκρίνια τους..


Εγώ έχω γράψει άπειρες φορές .... ότι άπειροι ιατροί και δικηγόροι ... φυτοζωούν .......
Και οι γαλάζιοι παπαγάλοι συν κάτι κομπλεξάρες μου λένε μαλακίες.

Οι γκόμενες όμως, δεν είναι πάντα θέμα εισοδήματος.
Ο στρατιωτικός ιατρός, έχει μισθό στρατιωτικού.
Όλες οι γκόμενες με στολή όμως, τον γουστάρουν .
Και πολλές άνευ στολής , στη γειτονιά του, χωριό του , παλιές συμμαθήτριες γνωστές κτλ κτλ
Και σε νέες γνωριμίες τον γουστάρουν πολλές δυσανάλογα με το μισθό του.

Έχω γνωστούς. Ο ένας ασχολείται με ... σκραπ . Βγάζει το μισθό του στρατιωτικού ιατρού Χ 10 στη χειρότερη .
Μάντεψε .... ποιός έχει μεγαλύτερη πέραση σε γκόμενες ! Ο σκραπατζής .... ή ο στρατιωτικός ;;;
 
Εγγρ.
24 Νοε 2021
Μηνύματα
2.389
Like
3.694
Πόντοι
456
Εγώ έχω γράψει άπειρες φορές .... ότι άπειροι ιατροί και δικηγόροι ... φυτοζωούν .......
Και οι γαλάζιοι παπαγάλοι συν κάτι κομπλεξάρες μου λένε μαλακίες.

Οι γκόμενες όμως, δεν είναι πάντα θέμα εισοδήματος.
Ο στρατιωτικός ιατρός, έχει μισθό στρατιωτικού.
Όλες οι γκόμενες με στολή όμως, τον γουστάρουν .
Και πολλές άνευ στολής , στη γειτονιά του, χωριό του , παλιές συμμαθήτριες γνωστές κτλ κτλ
Και σε νέες γνωριμίες τον γουστάρουν πολλές δυσανάλογα με το μισθό του.

Έχω γνωστούς. Ο ένας ασχολείται με ... σκραπ . Βγάζει το μισθό του στρατιωτικού ιατρού Χ 10 στη χειρότερη .
Μάντεψε .... ποιός έχει μεγαλύτερη πέραση σε γκόμενες ! Ο σκραπατζής .... ή ο στρατιωτικός ;;;
μεγάλη αλήθεια αυτό με τους άπειρους "επιστήμονες" που φυτοζωούν. και δεν βλέπω να το τονίζει κανείς, μπράβο που το λες ειλικρινά νέτα σκέτα γτ το παραμύθι πολλών πάει σύννεφο. στα υπόλοιπα δεν έχω λόγο να σε αμφισβητήσω δεν γνωρίζω εξάλλου κάποιον στρατιωτικό ιατρό.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.338
Κριτικές
15
Like
5.877
Πόντοι
1.496
Στην ΕΡΤ αρχαιολογικη-ιστορικη εκπομπη, απο τις αγαπημενες μου που βλεπω παντα με ενδιαφερον. Αυτη τη φορα επικεντρο η Αιγυπτος. Η καθηγητρια Αιγυπτιολογος μας εξηγει οτι μετα την εποχη των μεγαλων και ισχυρων Φαραω, υπηρξε η πτωση τους και αναδυθηκαν τοπικοι πολεμαρχοι σε καθε περιοχη. Παει λοιπον στον ταφο ενος τετοιου τοπικου ηγετη, οπου μας δειχνει στον τοιχο τη μορφη του σκαλισμενη. Και στα ποδια του απεικονιζεται ο Φαραω, μικροσκοπικικος. Δηλαδη οτι ο τοπικος ηγετης αποφασιζει μονος του και ο Φαραω πλεον εχει διακοσμητικο χαρακτηρα στον οποιο δεν δινει λογο. Πιο περα σε αλλον τοιχο εξιστορειται ποσο δυνατος και σπουδαιος πολεμιστης ηταν, ο καλυτερος απ ολους. Και πιο περα γραφει τα καλα που εκανε ως ηγετης στον λαο του.
<Σε αυτους που πεινανε τους εδωσα ψωμι.
Σε αυτους που γυριζαν ξυπολυτοι τους εδωσα σανδαλια.
Σε αυτους που δεν ειχαν γυναικα, τους βρηκα γυναικα.>

Σπουδαιος ηγετης.
 

The1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2019
Μηνύματα
1.261
Κριτικές
7
Like
3.389
Πόντοι
736
Αυτο που δεν θελετε να καταλάβετε οι περισοτεροι είναι οτι η καμένη ψυχολογία των Ελλε-η-νιδων δεν έχει αλλάξει τα τελευταία 30 χρόνια

Ήταν ανέκαθεν ψωλο-πειραχτηρια ... cock-teasers

Ακόμα και πριν το internet και πριν τα social η συμπεριφορά τους ήταν η ίδια

Απορώ με όσους δεν έχουν καταλάβει ότι είναι χαμένος χρόνος
και τσιμπάνε με τα καραγκιοζιλικια τους

Όποιος θέλει να γαμησει ... ξέρει που θα βρει μουνι ...

Όποιος θελει να μονο να καβλεντησει ... ας ασχοληθει με τις ψωναρες
 
Τελευταία τροποποίηση:

orgasmikos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2019
Μηνύματα
1.727
Like
1.511
Πόντοι
216
εχεις παει στο περαμα να δεις φτωχεια,οχι,γιατι εσεις οι δεξιοι,ειστε στον κσομο σας,μεχρι και στην ανω λγυφαδα εχει φτωχους σε παραγκες,η στο πανοραμα της κηφισιας,και πολυς κοζμος εχει αναγκη τα 200 ευρω του κεα,που το εκανε ο συριζα αυτο,μην ξεχναμε,αλλα εγω δεν δουλευω,δε δινω μια σε φορους για το μητσοτακη και τα λαμογια τους φιλους του

Αρχικά δεν σε έβρισα μπορείς να με αποκαλέσεις όπως θέλεις αλλά όχι δεξιό. Δες τις τοποθετήσεις μου στην ενότητα με τα πολιτικά και θα καταλάβεις.

Αυτό που εννούσα και δεν το έπιασες είναι ότι τα 200 ευρώ είναι ντροπή και ότι τα περισσότερα κερδίζονται με κοινωνικούς αγώνες αλλά οκ δεν είναι το θέμα του νήματος αυτό.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.088
Κριτικές
62
Like
40.628
Πόντοι
8.530
Στην ΕΡΤ αρχαιολογικη-ιστορικη εκπομπη, απο τις αγαπημενες μου που βλεπω παντα με ενδιαφερον. Αυτη τη φορα επικεντρο η Αιγυπτος. Η καθηγητρια Αιγυπτιολογος μας εξηγει οτι μετα την εποχη των μεγαλων και ισχυρων Φαραω, υπηρξε η πτωση τους και αναδυθηκαν τοπικοι πολεμαρχοι σε καθε περιοχη. Παει λοιπον στον ταφο ενος τετοιου τοπικου ηγετη, οπου μας δειχνει στον τοιχο τη μορφη του σκαλισμενη. Και στα ποδια του απεικονιζεται ο Φαραω, μικροσκοπικικος. Δηλαδη οτι ο τοπικος ηγετης αποφασιζει μονος του και ο Φαραω πλεον εχει διακοσμητικο χαρακτηρα στον οποιο δεν δινει λογο. Πιο περα σε αλλον τοιχο εξιστορειται ποσο δυνατος και σπουδαιος πολεμιστης ηταν, ο καλυτερος απ ολους. Και πιο περα γραφει τα καλα που εκανε ως ηγετης στον λαο του.
<Σε αυτους που πεινανε τους εδωσα ψωμι.
Σε αυτους που γυριζαν ξυπολυτοι τους εδωσα σανδαλια.
Σε αυτους που δεν ειχαν γυναικα, τους βρηκα γυναικα.>

Σπουδαιος ηγετης.
Ωσάν αστικός μύθος κυκλοφορεί ότι ο Καρατζαφέρης κανόνισε να βρεθεί κορίτσι του επαγγέλματος για έναν ανάπηρο ψηφοφόρο του.Μεγας ηγέτης στα χνάρια του προαναφερθέντος Αιγύπτιου.
 

Capital explorer

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαΐ 2023
Μηνύματα
262
Like
133
Πόντοι
1
Οι υδραυλικοί .... συνήθως τύποι της πιάτσας ήταν παντρεμένοι από τα 23 .......
Και κομμωτές με γυναίκες σε παρόμοιες δουλειές ......

Οι σκουπιδάρηδες δεν είχαν ποτέ στάτους ........

Στρατιωτικός ιατρός ............ 100 φορές μεγαλύτερη πέραση από ιατρούς κρατικών νοσοκομείων !
Και από ιατρούς σε ιδιωτικά και ιατρεία και θεραπευτήρια .........


Οι στρατιωτικοί .... τα μουνέτα που νταραβερίζονται .... περνάνε και από ... .κριτήρια εμφάνισης ! Πάνω από 1.65 ...και όχι χοντρές !
Είναι καθαρά θέμα επένδυσης,έτσι σκέφτονται.
Ξέρουν ότι με το σπαθί τους δεν θα τη βγάλουν,π.χ γνώσεις πτυχία προυπηρεσιες ξενες γλώσσες κλπ οι περισσότερες προϋπηρεσία έχουν στο ινστα το τικ τοκ κλπ.
Οπότε πουλάνε ομορφιά για να τσεπωσουν έναν ο οποίος θα τις εξασφαλίσει μελλοντικά.
Έχει χαθεί το συναίσθημα έρωτες κλπ και όλα πάνε στο τι διαθέτω και τι δίνει ο άλλος. Επίσης αν βρεθεί όλο το πακέτο ακόμα καλύτερα όπως νέος ωραιος με λεφτά καλή δουλειά διάσημος....
 

kachaplias

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.117
Like
4.738
Πόντοι
1.756
Μα και εσύ είχες μερικές ευκαιρίες και δε τις προχωρήσες?όλο βλακείες κανείς,αν ήσουν εύκολος και δε κοίταζες μόνο τις μοντέλες τώρα μπορεί να είχες όχι μόνο σχέση αλλά να έχεις παντρευτεί κιόλας.
γιατι τυπε εσυ ΑΔΡΑΞΕΣ ολες τις ευκαιριες που ειχες στη ζωη σου? γιατι ακομα και η θεια σουλα η γειτονισσα να σου την πεσει ευκαιρια ειναι και δε ξερεις αν ειχε 10 ακινητα να σου γραψει αν εκανες την τυφλομυγα και εμπαινες...
 

flyman29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.128
Like
3.180
Πόντοι
456
Επίσης αυτό που έχει δείξει η εμπειρια είναι ότι οι περισσότερες θέλουν να αρπάξουν ότι πουτσα τους γυαλίσει μέχρι τα 30 -35 και μετά να βρουν τον τέλειο άντρα να παντρευτούμε γιατί χτυπάει το βιολογικό τους ρολόι. Οπότε πάλι μην πιστεύετε σε έρωτες και κουραφεξαλα. Όποια γυναίκα κ αν ρωτήσεις θα σου πει όποιον άντρα ήθελα τον είχα με τους άντρες όμως δεν ισχύει το ίδιο, το αντίθετο θα λεγα. Παίζουν από θέση ισχύος και ο μόνος τρόπος να αλλάξει αυτό είναι να το αλλάξουμε εμείς οι άντρες, σε πρώτη φάση μη δίνοντας αξία εκεί που δεν υπαρχει
Πιστεύω πως αυτό συμβαίνει ήδη, ειδικά για ηλικίες 30plus. Δηλαδή να μην δίνουμε αξία εκεί που δεν πρέπει.

Κάποιοι φίλοι λένε πως η κατάσταση έχει χειροτερέψει, αλλά εγώ πιστεύω πως έχει χειροτερέψει για τις γυναίκες.
Δηλαδή κανένας δεν έχει στον κύκλο του γυναίκες που να λένε που πήγαν οι άντρες; Μόνο εγώ το βλέπω αυτό;
Ποιος αύνανας θα πάρει γυναίκα που το βιολογικό της ρολόι πάει να σταματήσει, κερδίζει 800 ευρώ το μήνα, έχει κρεμάσει από παντού και έχει και απαιτήσεις να την έχεις πριγκήπισσα με τη δικιά σου τσέπη; Όσο λιγούρης και μουνόδουλος να είναι κάποιος μόλις τη μυρίστει τη δουλειά θα εξαφανιστεί.

Ναι, υπάρχουν κάποια ετερόκλητα ζευγάρια αλλά αυτό πιστεύω συμβαίνει για οικονομικούς λόγους ή επειδή απλά τα βρίσκουν μεταξύ τους. Κανένας δεν θέλει να έρχεται σπίτι από τη δουλειά και να βρίσκεται στην κόλαση του Δάντη.

Ναι, για τις νέες γυναίκες 20 -30 υπάρχει συναγωνισμός και έχουν απαιτήσεις αλλά αυτό συμβαίνει επειδή όλη η κοινωνία προβάλει τις νέες και όμορφες κοπέλες και για αυτό έχουν και απαιτήσεις. Η ιδια η κοινωνία όμως αποβάλει και τις γυναίκες μόλις σιτέψουν. Πόσες μεγαλομπεμπέκες δεν παραπονιούνται για ηλικιακές διακρίσεις παντού;

Πιστεύω λοιπόν πως πολλοί φίλοι εδώ είναι ζοχαδιασμένοι όχι επειδή δεν βρίσκουν γκομενα, αλλά επειδή δεν βρίσκουν γυναίκα στην ηλικία που οι γυναίκες είναι στα φόρτε τους. Άντε βαριά ως τα 35. Από εκεί και πάνω μιλάμε για περισσεύματα που έμειναν στο ράφι για πολύ καλούς λόγους και όσο ασχολείσαι μαζί τους τόσο χαλιεσαι.
 

Studiakias99

Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2023
Μηνύματα
505
Κριτικές
1
Like
491
Πόντοι
26
γιατι τυπε εσυ ΑΔΡΑΞΕΣ ολες τις ευκαιριες που ειχες στη ζωη σου? γιατι ακομα και η θεια σουλα η γειτονισσα να σου την πεσει ευκαιρια ειναι και δε ξερεις αν ειχε 10 ακινητα να σου γραψει αν εκανες την τυφλομυγα και εμπαινες...
Εγώ ειμαι 23 στα 24 πόσες ευκαιρίες νομίζεις είχα?άντε 1-2 το μετάνιωσα και στις 1-2 γιατί μάλλον με ήθελαν αλλά τις έχασα επειδή ντράπηκα όχι επειδή ήμουν δύσκολος και δε μου άρεσαν όπως ο Σαντ,εγώ είμαι εύκολος.
 

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.393
Like
10.931
Πόντοι
3.556
Για να φτάνει τα 40 μπακούρι , πάει να πει ... ΟΤΙ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 40 , δεν ήταν εύκολο !
Πάλι δύσκολο ήταν !!!!!!
Σωστο αυτο, ομως δε δικαιολογει το οτι ο πηχυς ειναι παντοτε πολυ υψηλα για τους Ελληνες. Το οτι καποιοι καταφερνουν και περνανε τον πηχυ απο μικρες ηλικιες και εχουν την τυχη να τον χωνουν, δε σημαινει πως ειναι εξασφαλισμενοι. Στην πρωτη στραβη που θα τους τυχει θα ερθουν και αυτοι αντιμετωποι με τον ιδιο βαθμο δυσκολιας. Δηλαδη καποιος που γαμαγε ευκολα στα 25, αν πχ στα 38 του μεινει ανεργος για καποιο λογο, παχυνει, αφησει τον εαυτο του λιγο αγυμναστο, περασει καποια προβληματα οποιουδηποτε ειδους και χασει τη "λαμπροτητα" του, τοτε εαν θελησει να γαμησει, και παλι θα εχει να κανει με τον ιδιο βαθμο δυσκολιας. Ο πηχυς θα ειναι εκει ψηλα και θα ειναι αμειλικτος.
Ειναι οχι μονο σπανιο, αλλα και απιστευτα κουραστικο ο αντρας να βρισκεται διαρκως στα χαι του και/για να καταφερνει να δελεαζει τις γυναικες γυρω του. Απλα δε γινεται αυτο. Και μαλιστα στην καταθλιπτικη ελληνικη κοινωνια/οικονομια οπως αυτη εξελιχθηκε τα τελευταια χρονια; No way
Ελαχιστοι ειναι οσοι μπορεσαν να διατηρηθουν ετσι. Εχω δει γνωστους μου γυρω που ειχανε στυλ Τζειμς Ντιν στα νιατα τους και πηδουσαν σαν κοκκορες, να τρωνε τετοιο κρασαρισμα στον τοιχο μολις τους ετυχαν τα πρωτα προβληματα, με καταβαραθρωση της σεξουαλικης τους ζωης. Απο γυαλιστερους Τιτανικους που "πετουσαν" αγερωχοι στα κυματα του Ατλαντικου, στον πατο μεσα σε συντομο χρονο.
Ο βαθμος δυσκολιας ειναι παντοτε ο ιδιος εκει εξω και το οποιο γαμηστρικο ιστορικο εχει καποιος, σβηνει απο τη μνημη αμεσα. Πρεπει παντοτε διαρκως να προσπαθεις απο το μηδεν. Σε καθε εξοδο, καθε εβδομαδα, καθε μηνα, καθε χρονο της ζωης σου.
Αυτος ειναι ο βασικος λογος που βλεπεις τοσους αντρες να εχουν παρατηθει, αλλους τοσους να το εχουν ριξει αποκλειστικα στον αγοραιο (ευτυχως που υπαρχει και αυτος) και πολυ περισσοτερους να εχουν αρπαχτει απο την ποδια της πρωτης που τους ετυχε και εχωσαν το κεφαλι στην αμμο της "οικογενειακης τους ζωης" σα στρουθοκαμηλοι.
Πολλοι βεβαια απο τους τελευταιους στα 50 πλεον να ειναι σα ζωντανοι νεκροι σεξουαλικα, μιας και η γυναικα εγινε σα γουρουνακι και ζουνε επαρχια :(
Και ο πηχυς ειναι παντοτε εκει που ειναι. Αμειλικτος...
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.088
Κριτικές
62
Like
40.628
Πόντοι
8.530
Είναι καθαρά θέμα επένδυσης,έτσι σκέφτονται.
Ξέρουν ότι με το σπαθί τους δεν θα τη βγάλουν,π.χ γνώσεις πτυχία προυπηρεσιες ξενες γλώσσες κλπ οι περισσότερες προϋπηρεσία έχουν στο ινστα το τικ τοκ κλπ.
Οπότε πουλάνε ομορφιά για να τσεπωσουν έναν ο οποίος θα τις εξασφαλίσει μελλοντικά.
Έχει χαθεί το συναίσθημα έρωτες κλπ και όλα πάνε στο τι διαθέτω και τι δίνει ο άλλος. Επίσης αν βρεθεί όλο το πακέτο ακόμα καλύτερα όπως νέος ωραιος με λεφτά καλή δουλειά διάσημος....
Λειτουργούν σαν πράγματα που τίθενται προς πώληση σε πλειοδοτικό διαγωνισμό.
Κατά βάθος θέλουν χρηματοδότη όχι μόνο για τις ίδιες αλλά και για τα παιδιά τους.
Για αυτό καμμία άνω των 25 δεν ψάχνει για σεξ ...ψάχνουν για καλύτερες προοπτικές για τις ίδιες αλλά και για τα παιδιά τους.Το σεξ είναι απλώς ένα αναγκαίο κακό για αυτές και ένας τρόπος για να πουν "ευχαριστώ" στον χρηματοδότη.
 

givrgaras95

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2023
Μηνύματα
1.022
Like
1.033
Πόντοι
96
Δασκαλος σχολης οδηγων. Μια ωρα παρεα με την κορασιδα, οι δυο σας στο αυτοκινητο. Μπορεις να φανταστεις πιο ιδανικο περιβαλλον για πεσιμο στον πλανητη;

Περσοναλ τρεινερ. Μια ωρα με αμεση προσωπικη επαφη.

Κομμωτης. Μιση ωρα χαιδεμα των μαλλιων της με μπολικο κουτσομπολιο

Μπαρμαν. 2.5 τη νυχτα, Πεμπτη βραδυ βγηκε να ξεσκασει με τη φιλη της η οποια εφυγε νωρις και ειπε να μεινει μονη να πιει ενα ποτο ακομα μιλωντας μαζι σου.

Μασερ. Δε νομιζω να χρειαζεται επεξηγηση

Υδραυλικος. Εχουν γραφτει ταινιες ολοκληρες

Και πολλα-πολλα αλλα επαγγελματα...
Δηλαδή γαμαει ο υδραυλικός? Η ο κομμωτής ο γκούλας? Από όλα αυτά που γράφεις,μονο μπάρμαν γαμαει
 

givrgaras95

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2023
Μηνύματα
1.022
Like
1.033
Πόντοι
96
Αυτό ακριβώς θέλει...είναι συνειδητοποιημένος,τι τον πέρασες;
Στην Ελλάδα δεν έχεις κίνητρο να δουλέψεις, αντε πες θα πας για δουλειά να βγάζεις 800 το μηνα, ενας σχετικά καλός μισθός για Ελλάδα, θες 509 ευρώ για ένα υπόγειο σε μέτρια περιοχή, βάλε ρεύμα, βάλε θέρμανση, δεν μένει τίποτα, και επίσης δεν έχει κίνητρο για δουλειά,γιατι δεν βρίσκεις γκόμενες, αν έβρισκαν εύκολα γκόμενες από δουλειά, πιστεύω όλοι θα πηγαίναμε να δουλέψουμε, αλλά δυστυχώς δεν βρίσκεις ούτε από δουλειά, καλά άμα είσαι και μεσα σε ψωλαρια γαμησε τα
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.059
Πόντοι
2.356
Παλιότερα πίστευα ότι όσο μεγαλώνουμε, δυσκολεύει το πράγμα με τις πατσαβούρες. Τελικά η κατάσταση χειροτερεύει για όλες τις ηλικίες εξαιτίας των πατσαβούρων όπως κατάντησαν. Θα έχω να θυμάμαι ότι βρήκα 2-3 γυναίκες της προκοπής να έχω την χαρά να πω ότι πέρασα καλά ανάμεσα σε πολλες που ασχολήθηκα και κάποιες που απλά γάμησα κι έφυγα η με σούταραν. Τώρα πια σήμερα και για όσο πάει, η ουσία είναι να διατηρείται όσο μπορεί πιο οκ ο άνδρας σε πακέτο και να ρίχνει κάνα γαμήσι μέσω εμπειρίας αλλά και προσπάθειας. Κάτι άλλο σε διάρκεια δεν υπάρχει. Όλοι οι παντρεμένοι που ξέρω είναι δυστυχισμένοι. Αυτοί που θα παντρευτούν, θα περάσουν ακόμα χειρότερα με απειροελάχιστες εξαιρέσεις κι αυτές αναφερόμενες απλά
για το τυπικό του θέματος ως πιθανότητες. Όλα αυτά σε μια αρρωστημένη κατάσταση γυναικοκεντρισμού. Δεν θα υπάρξει λύση ούτε και επιστροφή στην κανονικότητα. Αυτό ήταν. Κάποια πράγματα στην ζωή τα βλέπουμε αλλιώς κι αναθεωρούμε. Αυτό όμως δυστυχώς ανήκει στα πάγια.
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.059
Πόντοι
2.356
Δηλαδή γαμαει ο υδραυλικός? Η ο κομμωτής ο γκούλας? Από όλα αυτά που γράφεις,μονο μπάρμαν γαμαει
Το να γαμήσει κάποιος αφορά ευθύς εξαρχής πεδίο δράσης. Όσο μεγαλύτερο πεδίο δράσης έχει κάποιος, τόσο περισσότερες πιθανότητες αποκτά. Αυτό εννοεί ο Τζωρτζ.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.088
Κριτικές
62
Like
40.628
Πόντοι
8.530
Στην Ελλάδα δεν έχεις κίνητρο να δουλέψεις, αντε πες θα πας για δουλειά να βγάζεις 800 το μηνα, ενας σχετικά καλός μισθός για Ελλάδα, θες 509 ευρώ για ένα υπόγειο σε μέτρια περιοχή, βάλε ρεύμα, βάλε θέρμανση, δεν μένει τίποτα, και επίσης δεν έχει κίνητρο για δουλειά,γιατι δεν βρίσκεις γκόμενες, αν έβρισκαν εύκολα γκόμενες από δουλειά, πιστεύω όλοι θα πηγαίναμε να δουλέψουμε, αλλά δυστυχώς δεν βρίσκεις ούτε από δουλειά, καλά άμα είσαι και μεσα σε ψωλαρια γαμησε τα
Το κίνητρο είναι να μην ζητάς χαρτζηλικι από τους γονείς και τους λοιπούς συγγενείς σου για να πας στα ιδρύματα μας η για να πιεις έναν καφέ.
Για τους πιο πολλούς είναι αρκετό...εσύ θέλεις κάνα χιλιάρικο βασικό μισθό η μήπως θέλεις 1.400€ όπως ζητάει ...το Κ.Κ.Ε.;
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.088
Κριτικές
62
Like
40.628
Πόντοι
8.530
Στην Ελλάδα δεν έχεις κίνητρο να δουλέψεις, αντε πες θα πας για δουλειά να βγάζεις 800 το μηνα, ενας σχετικά καλός μισθός για Ελλάδα, θες 509 ευρώ για ένα υπόγειο σε μέτρια περιοχή, βάλε ρεύμα, βάλε θέρμανση, δεν μένει τίποτα, και επίσης δεν έχει κίνητρο για δουλειά,γιατι δεν βρίσκεις γκόμενες, αν έβρισκαν εύκολα γκόμενες από δουλειά, πιστεύω όλοι θα πηγαίναμε να δουλέψουμε, αλλά δυστυχώς δεν βρίσκεις ούτε από δουλειά, καλά άμα είσαι και μεσα σε ψωλαρια γαμησε τα
Για αυτό πολλοί μένουν με τους γονείς τους και όλα τα λεφτά μένουν στο σπίτι.
Αν μετακομίσεις από Αθήνα η Θεσσαλονίκη θα βγαίνεις με λιγότερα από 800€...αν περιμενεις πάνω από 600€ πρώτο μισθό χωρίς να είσαι πτυχιούχος ( όχι ότι με πτυχίο θα έχει διαφορά ...) θα μείνεις άνεργος όλη σου την ζωή...για εκεί σε κόβω.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom